• Enlace Slider home mascletás

Junta Central Fallera

Nominats al Concurs del Teatre Faller

Ací trobares els nominats en totes les categories

CATEGORIA INFANTIL

Nominats al Saragüell al millor actor novell  

  • MARC ALTUR AGÜERA
    En el paper de JOHNY DENT de l'obra “FANTASMADES”
    de la Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
  • ALBERT MONTEAGUDO SERRANO
    En el paper de Feliu de l'obra “AUCA VA!”
    de la Falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals
  • ALEJANDRO OLMO MARTINEZ
    en el paper de ESPOC de l'obra “OPERACIÓ LLUNA DE VALÈNCIA”
    de la Falla Sta. Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá

Nominades al Saragüell a la millor actriu novell

  • JULIA CLAVER CIFRE
    En el paper de MADUIXA de l'obra “AQUELARRE ”
    de la Falla Quart-Palomar
  • NEUS REMEDIOS MONTERO
    En el paper de ESFERIC de l'obra “ OPERACIÓ LLUNA DE VALÈNCIA ”
    de la Falla Sta. Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá
  • SARA MORENO ARÉVALO
    en el paper de DOCTORA SOL de l'obra “OPERACIÓ LLUNA DE VALÈNCIA”
    de la Falla Sta. Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá

Nominats al Saragüell al millor actor repartiment

  • IKER PASCUAL VINAT
    En el paper de PETER LIMP de l'obra “ FANTASMADES ”
    de la Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
  • GUILLERMO AGÜES MARTÍ
    En el paper de CHARLIE de l'obra “ PALMIRA I EL GUINYOL MÀGIC”
    de la Falla Quart Extramurs-Velàzquez
  • LUIS GARCÍA VAQUERO
    en el paper de BARTOLÍ de l'obra “AUCA VA! ”
    de la Falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Nominades al Saragüell a la millor actriu repartiment

  • AITANA RODRÍGUEZ MUÑOZ
    En el paper de ELIONOR de l'obra “AUCA VA! ”
    de la Falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals
  • CLAUDIA PAMBLANCO NAVARRO
    En el paper de COLASA de l'obra “ PALMIRA I EL GUINYOL MÀGIC ”
    de la Falla Quart Extramurs-Velàzquez
  • CLAUDIA MARTÍNEZ POYO
    en el paper de PIRATA/REINA de l'obra “AIXÓ ERA I NO ERA ”
    de la Falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

Nominats al Saragüell a la millor actor principal

  • RICARDO MIRASOL SALVADOR
    En el paper de RICARDO de l'obra “UN ASSAIG DIFERENT”
    de la Falla Nord-Dr. Zamenhoff
  • IVÁN MACÍS MENA
    En el paper de ROBERT de l'obra “AIXÓ ERA I NO ERA ”
    de la Falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
  • HUGO GARDE YEPES
    en el paper de DR. LLUNA LLUNERA de l'obra “ OPERACIÓ LLUNA DE VALÈNCIA”
    de la Falla Sta. Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá

Nominats al Saragüell al millor actriu principal

  • OLGA NAVARRO VARGAS
    En el paper de ESTRATO de l'obra “OPERACIÓ LLUNA DE VALÈNCIA”
    de la Falla Sta. Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá “ ”
  • IRENE ROBERT SÁENZ
    En el paper de IRENE de l'obra “UN ASSAIG DIFERENT”
    de la Falla Nord-Dr. Zamenhoff
  • MARÍA URGEL GARCÍA
    en el paper de MANUELA de l'obra “ TIRANT LO CLOWN”
    de la Falla Mariá Benlliure-Sèquia de Tormos

Nominats al premi a la millor obra inédita

  • “AUCA VA!”
    de la Falla Duc de Gaeta- La Pobla de Farnals
  • “UN ASSAIG DIFERENT”
    de la Falla Nord-Dr. Zamenhoff
  • “FANTASMADES”
    de la Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí


Nominats al premi al millor muntatge 

  • “FANTASMADES”
    de la Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
  • “AUCA VA!”
    de la Falla Duc de Gaeta- La Pobla de Farnals
  • “AQUELARRE”
    de la Falla Quart-Palomar

Nominades a la millor obra 

  • “UN ASSAIG DIFERENT”
    Falla Nord – Dr. Zamenhoff
  • “AIXÓ ERA I NO ERA”
    Falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
  • “AUCA VA!”
    Falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals
  • “OPERACIÓ LLUNA DE VALÈNCIA”
    Falla Sta. Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá
  • “FANTASMADES”
    Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

CATEGORIA JUVENIL

Millor actor repartiment 

  • Alberto Almonacid Valdebenito
    en el paper de Juan de l'obra “Els 80 són nostres”
    Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
  • Álvaro Cervera Muñoz
    en el paper de Pep de l'obra “Toc toc”
    Falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
  • Ignacio Marco López
    en el paper de Cambrer de l'obra “L’últim sopar”
    Falla Santa María Micaela-Martí l’Humá

Millor actriu repartiment

  • María Sotos Rubio
    en el paper de Encarni de l'obra “Jólibud em mata”
    Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
  • Claudia Ausina Soler
    en el paper de Mª Angeles de l'obra “Els 80 són nostres”
    Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
  • Marta Marco López
    en el paper de Marta de l'obra “L’últim sopar”
    Falla Santa María Micaela-Martí l’Humá

Millor actor principal

  • CHUSO PUIG GÓMEZ
    en el paper de Jose de l'obra “Els 80 són nostres”
    Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
  • ADRÍAN NICOLAU ALBERT
    en el paper de Carles de l'obra “Toc toc”
    Falla Fra Jacint Rodriguez-Pintor Cortina
  • DAVID MARTÍNEZ LOPÉZ
    en el paper de Rafa de l'obra “Els 80 són nostres”
    Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

Millor actriu principal

  • DOLÇETA CARBONELL COLLADO
    en el paper de Cris de l'obra “Els 80 són nostres”
    Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
  • SONIA NOYA HERNÁNDEZ
    en el paper de Sor Conchi de l'obra “Jólibud em mata”
    Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
  • CARLA FERRÚS BAYARRI
    en el paper de Carmela de l'obra “Toc toc”
    Falla Fra Jacint Rodriguez-Pintor Cortina

Millor direcció

  • GASPAR ZAMORA ALBARRACÍN
    per l’obra “Els 80 són nostres”
    Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
  • JOSÉ SAÍZ MARTÍN
    per l'obra “Toc toc”
    Falla Fra Jacint Rodriguez-Pintor Cortina

  • ANA CALERO MORA
    per l'obra “Jólibud em mata”
    Falla Jesús-Sant Francesc de Borja


Millor obra inédita

  • “TRES REFLEXIONS ESTÉTIQUES”
    Falla Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano
  • “JÓLIBUD EM MATA”
    Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
  • "L'ULTIM SOPAR”
    Falla Santa María Micaela-Martí l’Humá

Milllor muntatge

  • “TOC TOC”
    Falla Fra Jacint Rodriguez-Pintor Cortina
  • “JÓLIBUD EM MATA”
    Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
  • “ELS 80 SÓN NOSTRES”
    Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer


Millor obra

  • “L'ULTIM SOPAR”
    Falla Santa María Micaela-Martí l’Humá
  • “TOC TOC”
    Falla Fra Jacint Rodriguez-Pintor Cortina
  • “TRES REFLEXIONS ESTÉTIQUES”
    Falla Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano
  • “JÓLIBUD EM MATA”
    Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
  • “ELS 80 SÓN NOSTRES”
    Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

CATEGORIA PROMOCIÓ

Millor actor/actriu novell

  • DANIEL SAIZ LÓPEZ
    en el paper de Celio
    de l'obra “Zero graus”
    Falla Frai Jacint Rodriguez-Pintor Cortina
  • IRENE GÓMEZ LAHUERTA
    en el paper de Martina de l'obra “Estiu al desembre”
    Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
  • ALEJANDRO HIJARRUBIA CLOQUELLl
    en el paper de B1/Mascle
    de l'obra “Parelles de fet, de fet parelles”
    Falla Tomasos-Carles Cervera

Millor actor repartiment

  • JAVIER DONAT SENDRA Sendra
    en el paper de Rafa
    de l'obra “No estem together”
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria
  • IVÁN SENDRA ALAPÓNT
    en el paper de Chicho
    de l'obra “Cinc xiques i un criat, ja tenim l'embroll armat”
    Falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí
  • MARIO GASCÓ MARÍN
    en el paper de Francesco
    de l'obra “Un embolic per castic”
    Falla Dr. Sanchis Bergón-Túria

Millor actriu repartiment

  • Mª LUISA MADRID ESTEBAN
    en el paper de Donya Inés
    de l'obra “Vida, fets i mortuori del valent Don Juan Tenori”
    Falla Barraca-Travessera Esglesia del Rosari
  • DESIREE MENDOZA LLINARES
    en el paper de Mónica
    de l'obra “Cinc xiques i un criat, ja tenim l'embroll armat”
    Falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí
  • CRISTINA PRÓSPER POZO
    en el paper de Maribel
    de l'obra “Un cadàver a les deu”
    Falla Guillem de Castro-Triador

Millor actor principal

  • JUAN VICENTE RUIZ OLIVER
    en el paper de Bernat
    de l'obra “De la llimoná al xampany”
    Falla L'Eliana-Cid
  • JOSE RICARDO SÁIZ LÓPEZ
    en el paper de Joan
    de l'obra “Zero graus”
    Falla Frai Jacint Rodriguez-Pintor Cortina
  • VICENTE ASENSIO MARTÍNEZ
    en el paper de Vicente
    de l'obra “Un embolic per castic”
    Falla Dr. Sanchis Bergón-Túria

Millor actriu principal


  • AMPARO MARTÍNEZ ESCRICH
    en el paper de Amparo
    de l'obra “Un embolic per castic”
    Falla Dr. Sanchis Bergón-Túria
  • SONIA RAMADÁ DOLZ
    en el papar de Angela
    de l'obra “Tres”
    Falla Mariá Benlliure-Sèquia de Tormos
  • ANA LETICIA RUANO NÁCHER
    en el paper de Eme
    de l'obra “No estem together
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria”

Millor direcció

  • ANTONIO RIBERA SIMÓ
    per l'obra “De la llimoná al xampany”
    Falla L'Eliana-Cid
  • JOSÉ SAÍZ MARTÍN
    per l'obra “Zero graus”
    Falla Frai Jacint Rodriguez-Pintor Cortina
  • LUCÍA ANDRÉS ZARAPICO
    per l'obra “No estem together”
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria

Millor obra inédita

  • “SOMIART”
    Falla Borrull-Socors
  • “ViIDA, FEST I MUORTUORI DEL VALENT DON JUAN TENORI”
    Falla Barraca-Travessera Esglesia del Rosari
  • “UN EMBOLIC PER CASTIG”
    Falla Dr. Sanchis Bergón-Túria

Milllor muntatge

  • “LA FALLA AMBULANT DELS MONTY PHYNTON”
    Falla Càdis-Retor Femenía-Puerto Rico
  • “ZERO GRAUS”
    Falla Frai Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
  • “NO ESTEM TOGETHER”
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria

Millor obra

  • “ZERO GRAUS”
    Falla Frai Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
  • “NO ESTEM TOGETHER”
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria
  • “UN EMBOLIC PER CASTIC
    Falla Dr. Sanchis Bergón-Túria
  • “DE LA LLIMONÁ AL XAMPANY”
    Falla L'Eliana - Cid
  • “ESTIU AL DESEMBRE”
    Falla Jesús-Sant Francesc de Borja

CATEGORIA PRINCIPAL

Millor actor/actriu novell

  • JAVIER LORAS VILAR
    en el paper de EL REGIDOR AGAZZI
    de l'obra “LA VERITAT (SI AIXÍ LA CONSIDEREU)”
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria
  • ALICIA CHISBERT TOMÁS
    en el paper de FILLASTRA 2
    de l'obra “SER Ó NO SER, UN DRAMA PER FER”
    Falla Càdis-Dènia
  • DIEGO LEMA CHISMOL
    en el paper de LAMBERTO LAUDISI
    de l'obra “LA VERITAT (SI AIXÍ LA CONSIDEREU)”
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria


Millor actor repartiment

  • ALFREDO FERRANDO DOMINGUEZ
    en el paper de BILL FORDHAM
    de l'obra “AGOST”
    Falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
  • VICENTE J. GARCÍA PATON
    en el paper de KAI
    de l'obra “BEBÉ”
    Falla Arxiduc Carles-Músic Gòmis
  • JOSE ENRIQUE PÉREZ CLEMENTE
    en el paper de LADY MACBETH/OTEL.LO
    de l'obra “TOTES MORTES”
    Falla Giorgeta-Roís de Corella

Millor actriu repartiment

  • Mª PILAR BERNABÉ GARCÍA
    en el paper de Bárbara Fordham
    de l'obra “AGOST”
    Falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
  • VANESSA GRADOLÍ BEA
    en el paper de AMÀLIA D'AGAZZI
    de l'obra “LA VERITAT (SI AIXÍ LA CONSIDEREU)”
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria”
  • AMPARO SOSPEDRA TARAZONA
    en el paper de OFÈLIA/ROMEO
    de l'obra “TOTES MORTES”
    Falla Giorgeta-Roís de Corella

Millor actor principal

  • RAFAEL SOLER DIKI SHERPA
    en el paper de NATATXA
    de l'obra “BEBÉ”
    Falla Arxiduc Carles-Músic Gómis
  • KIKE NAVARRO ATIENZA
    en el paper de LLUÏSET
    de l'obra “LES BICICLETES SÓN PER A L'ESTIU”
    Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
  • CARLOS BORJA ESTEVAN
    en el paper de ELIO
    de l'obra “RÈQUIEM”
    Falla Plaça de la Mercé

Millor actriu principal

  • CARMEN GIMENO OLMOS
    en el paper de CÈLIA
    de l'obra “RÈQUIEM”
    Falla Plaça de la Mercé
  • MARÍA TORRAS GIMENO
    en el paper de DOLORS
    de l'obra “LES BICICLETES SÓN PER A L'ESTIU”
    Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
  • Mª JOSÉ BAUSET PERIS
    en el paper de VIOLET WESTON de l'obra “AGOST”
    Falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

Millor direcció

  • VICENT LÓPEZ TORRES
    per l'obra “LES BICICLETES SÓN PER A L'ESTIU”
    Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
  • JOSE DAVID BADÍA VALIENTE
    per l'obra “TOTES MORTES
    Falla Giorgeta-Roís de Corella
  • JOSÉ SAÍZ MARTÍN
    per l'obra “AGOST”
    Falla Frai Jacint Rodriguez-Pintor Cortina

Millor obra inédita

  • “LO INVISIBLE”
    Falla Sta. María Micaela-Martí l'Humá
  • EL SÈPTIM SOBRE
    Falla Pintor Salvador Abril-Peris i Valero
  • MODES DEITÉS
    Falla Quart-Palomar

Milllor muntatge

  • “TOTES MORTES”
    Falla Giorgeta-Roís de Corella
  • “RÈQUIEM”
    Falla Plaça de la Mercé

  • “LA VERITAT (SI AIXÍ LA CONSIDEREU)”
    Falla Regne de València-Duc de Calàbria

Millor obra

  • “AGOST”
    Falla Frai Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
  • “LES BICICLETES SÓN PER A L'ESTIU
    Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
  • “TOTES MORTES”
    Falla Giorgeta-Roís de Corella
  • “RÈQUIEM”
    Falla Plaça de la Mercé
  • “AI CARMELA!”
    Falla Dr. Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h