• Enlace Slider home mascletás (7)

Junta Central Fallera

Programa de Falles 2018

Els esdeveniments i les activitats dels pròxims 3 messos

ENERO

Divendres 19 de gener

  • 21.30 hores - Gala de la Cultura al Palau de les Arts

Dissabte 20 de gener

  • 18.00 hores - Gala de la Cultura Infantil al Palau de les Arts.

Divendres 26 de gener

  • 21:30 hores - Solemne exaltació de la Fallera Major de València, Rocio Gil Uncio, i la seua Cort d'Honor al Palau de la Música. A l'acabar l'exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 27 de gener

  • 18:00 hores - Solemne exaltació de la Fallera Major Infantil de València, Daniela Gómez delos Angeles, i la seua Cort d'Honor al Palau de la Música. A l'acabar l'exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dimarts 30 de gener i Dimecres 31 de gener

  • De 10:00 a 14:00 hores i de 16:00 a 21 .00 hores Recepció dels ninots per a l'Exposició del Ninot en el Museu dels Ciències.

FEBRERO

Divendres 2 de febrer

  • 19:00 hores - Inauguració de l'Exposició del Ninot. A l'acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 3 de febrer

  • 12:00 hores - Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries a l´Exposició del Ninot.

Dijous 8 de febrer

  • 21.30 hores - XI Gala de la Pirotècnia.

Dissabte 10 de febrer

  • 09:00 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l'Exposició. 
  • 09:15 hores - Olivereta / Poblats al Sud / Quart de Poblet - Xirivella. 
  • 10:30 hores - Benicalap- Campanar / Patraix / Mislata.
  • 11:45 hores - Pla del Real - Benimaclet / Jesús / Rascanya. 
  • 13:00 hores - Quatre Carreres / la Creu Coberta / Algirós. 
  • 15:45 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMVal Palau de l'Exposició. 
  • 16:00 hores- sector Botanic-la Petxina. 
  • 17:00 hores -sector Algirós 
  • 18:00 hores -sector Patraix 
  • 19:00 hores -sector La Creu Coberta

Diumenge 11 de febrer

  • 09.00 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició. 
  • 09:15 hores -sector Quart de Poblet - Xirivella. 
  • 10:30 hores -sector Poblats al Sud. 
  • 11:30 hores -sector Rascanya 
  • 12:30 hores -sector La Roqueta -Arrancapins
  • 13:30 hores -sector Pla del Remei 
  • 15:45 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició. 
  • 16:00 hores -sector Pla de Reial - Benimaclet. 
  • 17:00 hores -sector Benimàmet - Burjassot - Beniferri. 
  • 18:00 hores-sector Pilar Sant Francesc 
  • 19:00 hores -sector Benicalap - Campanar.

Divendres 16 de Febrer

  • 18:00 hores - Gala Infantil, entrega de Premis Delegacións d'Infantils i Joventut, i Esports al Palau de l'Exposició.

Dissabte 17 de febrer

  • 09.00 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l'Exposició. 
  • 09:15 hores Camins al Grau / Canyamelar - Grau - Natzaret / Russafa A- Russafa B. 
  • 10:30 hores- Saïdia / Malva-rosa - Cabanyal-Beteró / Pilar - Sant Francesc. 11.45 hores La Roqueta / la Seu - la Xerea - el Mercat / Pla de Remei - Gran Via. 
  • 13.00 hores Benimàmet - Burjassot - Beniferri / Botànic - la Petxina / el Carme. 
  • 15:45 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions al Palau de l'Exposició i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. al Palau de l'Exposició. 
  • 16:00 hores -sector La Seu - La Xerea - El Mercat 
  • 17:00 hores – sector Saïdia. 
  • 18:00 hores – sector Russafa A - Russafa B 
  • 19:00 hores – sector Mislata

Diumenge 18 de febrer

  • 09.00 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMVal Palau de l'Exposició. 
  • 09:15 hores -sector Camins al Grau 
  • 10:30 hores -sector Malva-rosa - Cabanyal - Beteró. 
  • 11:30 hores -sector Canyamelar - Grau - Natzaret. 
  • 12:30 hores -sector El Carmen. 
  • 15:45 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició. 
  • 16:00 hores -sector Jesús. 
  • 17:00 hores -sector Quatre Carreres 
  • 18:00 hores-sector Olivereta.

Divendres 23 de febrer

  • 21.00 hores - Gran Gala Fallera al pavelló 5 de la Fira de València.

Diumenge 25 de febrer

  • 07:30 hores - Macrodespertà i "despertà" Infantil.
  • 07.40 hores - "despertà". En acabar, final amb un terratrèmol espectacular. A continuació, s'oferirà un esmorzar faller a tots els participants.
  • 12.00 hores -Entrada de Bandes de Música.
  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.
  • 20.00 hores - "Crida" a les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic

MARÇ

Dijous 1 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Divendres 2 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament
  • 21.00 hores - Gran Gala de l'Esport.

Dissabte 3 de març

  • 11:00 hores - ECOVIDRE, lluirament de palets a les falles que més s'hagen bolcat en esta iniciativa. Palau de la Exposició.
  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament
  • 18.00 hores - Cavalcada del Ninot per l'itinerari següent: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l'Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer de Xàtiva, tancant la Cavalcada l'entrada de les primeres peces de la falla minicipal.
  • 00.00 hores - "mascletà" de colors a la plaça de l'Ajuntament

Diumenge 4 de març

  • 10.00 hores - Concurs del "Cant de l'Estoreta", organitzat per la Falla Plaça de l'Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera.
  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Dilluns 5 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

Dimarts 6 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Dimecres 7 de març

  • 12:00 hores - A l'esplanada de la Plaça de Bous, inauguració de la XIX edició de Fotur. La Gran orxatada i Taronjada Fallera 2018 ,.
  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Dijous 8 de març

  • 12:00 hores - A l'esplanada de la Plaça de Bous, XIX edició de Fotur. La Gran orxatada i Taronjada Fallera 2018 ,.
  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.
  • 18.00 hores - Homenatge de les Forces Armades a les falleres majors de València.

Divendres 9 de març

  • 12:00 hores - Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de "l'Antigor".
  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Dissabte 10 de març

  • 00.00 hores - "Mascletà" nocturna la plaça de l'Ajuntament.
  • 14:00 hores "Mascletà"  la plaça de l'Ajuntament.

Diumenge 11 de març

  • 11:30 hores Concert Extraordinari de Falles, per la Banda Municipal de València
  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.
  • 18.00 hores –Cavalcada del Patrimoni organitzada per l´Excm. Ajuntament amb el següent itinerari:Llotja, Maria Cristina,plaça de l'Ajuntament i Marques de Sotelo.

Dilluns 12 de març 

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

Dimarts 13 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

Dimecres 14 de març

  • 14:00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament
  • 17:00 hores - Clausura de l'Exposició del Ninot Infantil.
  • 17:30 hores- Lectura del veredicte popular i proclamació del "Ninot Indultat" infantil del 2018.
  • 17:45 hores - Retirada dels ninots infantils per les comissions falleres.

Dijous 15 de març

  • 09.00 hores - "Plantà" de totes les falles infantils.
  • 14.00 hores- "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament
  • 17.00 hores - Clausura de l'Exposició del Ninot.
  • 17.30 hores- Lectura del veredicte popular i proclamació del "Ninot Indultat" del 2018.
  • 17.45 hores - Retirada dels ninots per part de les comissions falleres.
  • 18:00 hores -Visita de les Falleres Majorsde València i les seues Corts d'Honor al parc de bombers de l'Avinguda de la Plata.
  • 00.0 hores - "L'albà" de les falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic a la Plaça de l'Ajuntament.

Divendres 16 de març

  • 09.00 hores - "Plantà" de totes les falles.
  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.
  • 16.30 hores -A la tribuna instal•lada davant l'Ajuntament, lliurament de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla.
  • 00.00 hores - Castell de focs artificials al passeig de l'Albereda.

Dissabte 17 de març

  • 09:00 hores - A la tribuna instal•lada davant l'Ajuntament, lliurament dels premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers adornats i il•luminats, presentacions de llibrets de falla.
  • A les 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

OFRENA - CARRER SANT VICENT

  • 15:30 hores: El Carme
  • 16:15 hores: Benicalap
  • 17:30 hores: Campanar
  • 18:30 hores: La Roqueta - Arrancapins
  • 20:00 hores: Olivereta
  • 21:30 hores: Saïdia
  • 23:00 hores: Cases Regionals
  • 23:35 hores: Juntes Locals
  • 23.40 hores: Falla Santa Maria Micaela - Martí l'Humà
  • 23.45 hores: Fallera Major Infantil de València i Cort d'Honor.

OFRENA - CARRER DE LA PAU

  • 15:30 hores: Poblats Al Sud
  • 16:30 hores: Quatre Carreres
  • 18:00 hores: Pla del Remi - Gran Via
  • 19:00 hores: Benimamet- Burjassot - Beniferri
  • 20:45 hores: Malva-rosa - Cabanyal - Beteró
  • 22:00 hores: Algiros.
  • 01:00 hores - Castell de focs artificials a passeig de l'Albereda.

Diumenge 18 de març

  • 10:30 hores - Homenatge al poeta Maximiliano Thous, al seu monument, situat a l´encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous, amb la col•laboració especial de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao - Maximilià Thous.
  • 12.00 hores - Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc al seu monument de l'avinguda del Regne de València.
  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

OFRENA CARRER SANT VICENT

  • 15:30 hores: Botanic - La Petxina.
  • 16:30 hores: Quart de Poblet - Xirivella
  • 18:00 hores: Jesus.
  • 19:00 hores: Mislata.
  • 20:00 hores: La Creu Coberta
  • 21:00 hores: El Pilar - Sant Francesc.
  • 22:00 hores: Patraix
  • 23:00 hores: La Seu - El Mercat
  • 23:30 hores: Cases Regionals
  • 23:45 hores: Falla Plaça de la Mercè
  • 23:50 hores: Fallera Major de València i Cort d'Honor.

OFRENA - CARRER DE LA PAU

  • 15:30 hores: Rascanya.
  • 16:45 hores: Camins al Grau.
  • 18:30 hores: Russafa A.
  • 19:15 hores: Russafa B.
  • 20:00 hores: Pla del Reial - Benimaclet.
  • 21:30 hores: Cabanyal - Grau - Natzaret.
  • 22:45 hores: La Xerea
  • 01.30 hores GRAN "NIT DEL FOC" Castell de focs artificials al passej de l'Albereda.

Dilluns 19 de març

  • 11.00 hores - En el pont de Sant Josep, les Falleres Majors de València i les seues Corts d'Honor faran una ofrena de flors davant la imatge del Patriarca. En acabar l'acte, "mascletà" patrocinada per la Falla Doctor Olóriz.
  • 12.00 hores - Missa solemne en honor de Sant Jose a la Seu de València, oficiada per l'arquebisbe de València, monsenyor Antonio Cañizares, oferta per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l'assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d'Honor.
  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.
  • 19.00 hores - Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta la Mar.
  • 22.00 hores- "cremà" de les falles infantils.
  • 22.30 hores - "cremà" de la falla infantil que ha obtingut el primer premi de la secció especial.
  • 23.00 hores - "cremà" de la falla infantil de la plaça de l'Ajuntament.
  • 00.00 hores - "cremà" de totes les falles de València.
  • 00.30 hores - "cremà" de la falla que ha obtingut el primer premi de la secció especial.
  • 01:00 hores - "cremà" de la falla de la plaça de l'Ajuntament. 

 

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h