• Enlace Slider home mascletás (6)

Junta Central Fallera

Nominacions del XLV Concurs de Teatre en Llengua Valenciana

Estes són les nominacions de les categories de Promoció, Juvenil i Principal del Concurs de Teatre de JCF

 

CATEGORIA PROMOCIÓ

MILLOR MUNTATGE

 

OBRA: “SORPRESA”

DE LA FALLA: STA. MARÍA MICAELA-MARTÍ L'HUMÁ

 

OBRA: “ELS AMICS D'OLIVIA”

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

OBRA: “LA MARE DELS PEIXOS”

DE LA FALLA: PALLETER-ERUDIT ORELLANA

 

MILLOR OBRA INÉDITA

 

A L’OBRA: “L'ESCENA DEL CRIM”

DE LA FALLA: DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

 

A L’OBRA: “SORPRESA”

DE LA FALLA: STA. MARÍA MICAELA-MARTÍ L'HUMÁ

 

A L’OBRA: “ELS GENDRES DE FINA”

DE LA FALLA: MANUEL ARNAU-LA CREU COBERTA

 

MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL

 

A:  VICENTE JOSE CASASUS RODRIGUEZ 

EN EL PAPER DE:    FERNANDO  

DE L’OBRA: “EL MÉTODE GRÖNHOLM”        

DE LA FALLA: TOMASOS-CARLES CERVERA

 

A: CAROL LORCA PALAU  

EN EL PAPER DE:  MAGIE  

DE L’OBRA:  “ELS AMICS D'OLIVIA”      

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A:   MAYTE DIAZ HUERTAS

EN EL PAPER DE:  OLIVIA     

DE L’OBRA:  “ELS AMICS D'OLIVIA”         

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

 

A: NACHO GUMBAO DEL FRESNO  

EN EL PAPER DE: GUSTAVO          

DE L’OBRA: “L'ART D'APARENÇAR“       

DE LA FALLA: DALT-SANT TOMÁS

 

A: TONY GONZALEZ PUENTES

EN EL PAPER DE: BRYAN             

DE L’OBRA: “ELS AMICS D'OLIVIA”        

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE 

 

A:  ANTONIO FAGOAGA BALLESTER 

EN EL PAPER DE:  TONO  

DE L’OBRA: “FINS QUE LA MORT ENS SEPARE”       

DE LA FALLA: PLAÇA DEL DR. COLLADO                         

 

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

 

A:  YAIZA JULIO PUCHOL

EN EL PAPER DE: SOR PRIMICIA    

DE L’OBRA: “SORPRESA”        

DE LA FALLA: STA. MARIA MICAELA-MARTÍ L'HUMÁ

 

A: CAROL LORCA PALAU  

EN EL PAPER DE:  MAGIE 

DE L’OBRA:  “ELS AMICS D'OLIVIA”      

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A: LAURA SANSIMÓN GÓMEZ

EN EL PAPER DE:  CAROL    

DE L’OBRA:    “ELS AMICS D'OLIVIA”       

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

 

RAUL CÁMARA MUÑOZ              

EN EL PAPER DE:  ANDREW 

DE L’OBRA:    “ELS AMICS D'OLIVIA”       

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A: IVAN SERNA ALAPONT

EN EL PAPER DE:  PEPIN 

DE L’OBRA: “MALAÏT SIGUES”

DE LA FALLA: JOSEP SOTO MICÓ-SINDIC MOCHOLÍ

 

A:  RAFAEL JUAN SIMARRO LUCAS

EN EL PAPER DE: ANDRES 

DE L’OBRA: “L'ART D'APARENÇAR“

DE LA FALLA: DALT-SANT TOMÁS

 

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

 

A:   MAYTE DIAZ HUERTAS

EN EL PAPER DE:  OLIVIA 

DE L’OBRA:  “ELS AMICS D'OLIVIA”         

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A: Mª DOLORES GARRIDO GARRES

EN EL PAPER DE:  FINA  

DE L’OBRA:  “ELS GENDRES DE FINA”       

DE LA FALLA: MANUEL ARNAU-LA CREU COBERTA

 

A: ELISABETH ROCHER ALMENAR

EN EL PAPER DE: REME

DE L’OBRA:  “CANCÚN”       

DE LA FALLA: DR. DOMÈNEC OROZCO-BAILÉN

 

MILLOR DIRECCIÓ

 

A: MARIO GUMBAO BARBERÁ

EN L’OBRA: “L'ART D'APARENÇAR”

DE LA FALLA: DALT-SANT TOMÁS

 

A: PAKO ALBERT PASTOR

EN L’0BRA: “CANCÚN”

DE LA FALLA: DR. DOMÈNEC OROZCO-BAILEN

 

A: TONI GONZALEZ PUENTES

EN L’0BRA: “ELS AMICS D'OLIVIA”

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

MILLOR OBRA

 

A L’OBRA: “SORPRESA”

DE LA FALLA: STA. MARÍA MICAELA-MARTÍ L'HUMÁ

 

A L’OBRA:“L'ESCENA DEL CRIM”

DE LA FALLA: DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

 

A L’OBRA:“ELS AMICS D'OLIVIA”

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A L’OBRA:“L'ART D'APARENÇAR”

DE LA FALLA: DALT-SANT TOMÁS

 

A L’OBRA: “EL MÈTODE GRÖNHOLM”

DE LA FALLA: TOMASOS-CARLES CERVERA

 

CATEGORIA JUVENIL

MILLOR MUNTATGE

OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

OBRA: “LA VIE EN ROSE”

DE LA FALLA: CÁDIS-DÈNIA

 

OBRA: “BURUNDANGA”       

DE LA FALLA: ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL.LÍ      

 

MILLOR OBRA INÉDITA

 

Es queda desert per falta de participació

 

MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL

 

A:  SOFÍA FRANCÉS SANCHIS 

EN EL PAPER DE:  SOFÍA 

DE L’OBRA:  “LA VIE EN ROSE”       

DE LA FALLA: CÀDIS-DÈNIA

 

A: ALEJANDRO CEREZO TOMÁS  

EN EL PAPER DE: TEMPTACIÓ 

DE L’OBRA: “TEMPTACIONS”        

DE LA FALLA: CRA. SANT LLUIS- DR.WASKMAN

 

A: CÈLIA SANCHIS SALCEDO 

EN EL PAPER DE: CÈLIA  

DE L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”         

DE LA FALLA: CÀDIS-DÈNIA

 

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

 

A: JAVIER LORAS VILAR  

EN EL PAPER DE: FISCAL/BISBE   

DE L’OBRA:  “REVOLUCIÓ”       

DE LA FALLA: AV.REGNE DE VALÈNCIA-DUC DE CALÀBRIA

 

A: DIEGO SANCHO IBÁÑEZ  

EN EL PAPER DE: CHERONI    

DE L’OBRA: “PER LA FAM D'HERETAR”        

DE LA FALLA: JUST I VILAR-MERCAT DEL CABANYAL

 

A: DAVID ARMIÑANA PARRA   

EN EL PAPER DE: IGNASI    

DE L’OBRA:  “L'EDAT DE LA IRA”       

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

 

A: CLAUDIA M. LACOMBA ESPÓSITO                                                                 

EN EL PAPER DE: CLAUDIA/XIC 1  

DE L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”       

DE LA FALLA: CÀDIS-DÈNIA

 

A: MARIA NAVARRO DÍAZ                                                                 

EN EL PAPER DE: BRENDA 

DE L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”       

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

A: SONIA NOYA HERNANDEZ                                                                

EN EL PAPER DE: TERESA   

DE L’OBRA: “MIRACLE EN EL CONVENT DE SANTA MARÍA JUANA"        

DE LA FALLA: JESÚS-SANT FRANCESC DE BORJA       

 

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

 

A:  DAVID LÓPEZ MARTÍNEZ

EN EL PAPER DE: D   

DE L’OBRA: “SWIMING POOL”

DE LA FALLA: RUBÉN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER

 

A:  JOSE RICARDO SÁIZ LÓPEZ

EN EL PAPER DE:  MARCOS  

DE L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

A:  ADRIÁN NICOLAU ALBERT

EN EL PAPER DE:   RAUL    

DE L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

 

A: ALICIA CHISBERT TOMÁS                                                                 

EN EL PAPER DE: ALICIA 

DE L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”       

DE LA FALLA: CÀDIS-DÈNIA

 

A: ARANTXA PUERTA GÓMEZ

EN EL PAPER DE: BERTA

DE L’OBRA:  “BURUNDANGA”       

DE LA FALLA: ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL.LÍ

 

A:  ELISA RUIZ HERNÁNDEZ

EN EL PAPER DE: A    

DE L’OBRA: “SWIMING POOL”

DE LA FALLA: RUBÉN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER

 

MILLOR DIRECCIÓ

 

A: KIKE CHISBERT CUENCA

EN L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”

DE LA FALLA: CÁDIS-DÈNIA

 

A: GASPAR ZAMORA ALBARRACÍN

EN L’OBRA: SWIMING POOL”

DE LA FALLA: RUBÉN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER

 

A: JOSÉ SÁIZ MARTÍN

EN L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

MILLOR OBRA

 

A L’OBRA: “BURUNDANGA”       

DE LA FALLA: ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL.LÍ

 

A L’OBRA: “TEMPTACIONS”

DE LA FALLA: CRA. SANT LLUÍS-DR. WASKMAN

 

A L’OBRA: “SWIMING POOL”

DE LA FALLA: RUBÉN DARÍO-FRA LLUIS COLOMER

 

A L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

A L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”

DE LA FALLA: CÁDIS-DÈNIA

 

 

CATEGORIA PRINCIPAL

 

MILLOR MUNTATGE

 

A L’OBRA: “Swimming Pool”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

 

A L’OBRA: “La Tendresa”

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

A L’OBRA: “A voltes amb la vida”

DE LA FALLA: Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

 

MILLOR OBRA INÉDITA

DESERT PER FALTA DE PARTICIPACIÓ

 

MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL

 

A: Jorge Rocher Benlloch  

EN EL PAPER DE: Carlos  

DE L’OBRA: “7 anys”      

DE LA FALLA: Sevilla-Dénia

 

A: José Cuenca Durán 

EN EL PAPER DE:  Lluis 

DE L’OBRA: “7 anys”       

DE LA FALLA: Sevilla-Dénia

 

A:  Laura Ramos Puchades 

EN EL PAPER DE: Verónica 

DE L’OBRA: “7 anys”          

DE LA FALLA: Sevilla-Dénia

 

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

 

A:  Andrés Cambronero Sanchis

EN EL PAPER DE: Antonio 

DE L’OBRA: “Vents de llevant”         

DE LA FALLA: Jesús-Sant Francesc de Borja

 

A: Victor Blanco Montagud  

EN EL PAPER DE:  Aarón   

DE L’OBRA: “Trampa Mortal”       

DE LA FALLA: L'Eliana-Cid

 

A: Jorge López Doménech  

EN EL PAPER DE:  Llenyater Blau 

DE L’OBRA: “La tendresa”         

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

 

A: Núria Nacher Ortells                                                                 

EN EL PAPER DE:  C      

DE L’OBRA:  “Swimming Pool”      

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

 

A:  Paqui Revert Asensi                                                                

EN EL PAPER DE:  Princesa salmó  

DE L’OBRA: “La tendresa”       

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

A:  Beatriz Giménez Cotaina                                                                

EN EL PAPER DE: Cloti   

DE L’OBRA:”Les entretingudes”        

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calábria

 

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

 

A:  Keko Alcañiz

EN EL PAPER DE: Carles

DE L’OBRA: “El sopar dels idiotes”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

A: Pedro Navarro Sanmartin

EN EL PAPER DE: Josep   

DE L’OBRA: ”Les entretingudes”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calábria

 

A:  Alfred Ferrando

EN EL PAPER DE: Vicent   

DE L’OBRA: “El sopar dels idiotes”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

 

A: Yolanda Ros Prats

EN EL PAPER DE:  B 

DE L’OBRA:  “Swimming Pool”       

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

 

A: Lola Soler Piqueres

EN EL PAPER DE:  Mari Carmen 

DE L’OBRA: “A voltes amb la vida”       

DE LA FALLA: Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

 

A: Mª Carmen Gimeno Olmos

EN EL PAPER DE: Toni    

DE L’OBRA: “Llepolía”         

DE LA FALLA: Plaça de la Mercé

 

MILLOR DIRECCIÓ

 

A: José Saiz Martín

EN L’OBRA: “El sopar dels idiotes”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

A: Rafael Soler Sherpa

EN L’OBRA: “Swimming Pool”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

 

A: Kike Chisbert Cuenca

EN L’OBRA: “La Tendresa”

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

MILLOR OBRA

 

A L’OBRA: “El sopar dels idiotes”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

A L’OBRA: “7 anys”

DE LA FALLA: Sevilla-Dénia

 

A L’OBRA: “A voltes amb la vida”

DE LA FALLA: Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

 

A L’OBRA: “La Tendresa”

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

A L’OBRA: “Swimming Pool”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h