Premis Gala de la Cultura Infantil 2017
Estos són els guanyadors de la Gala de la Cultura Infantil 2017.
Estos són els guanyadors de la Gala de la Cultura Infantil 2017.
PREMIS LLIURATS A LA GALA INFANTIL DE LA CULTURA 2017
Concurs Infantil de Declamació
Premi Extraordinari:
Aitana Mora Ros
Falla Periodista Gil Sumbiela-Azucena.
Categoria A:
3r Premi
Daniel Martorell Pascual, de la Falla Santa Maria Micaela-Martí l'Humà.
2n Premi
Roque Vázquez Roig, de la Falla Bolseria-Tros Alt.
1r Premi
Carla Estornell de la Viña, de la Falla Trinitat-Alboraia
Categoria B
3r Premi
Paola Zahonero Domingo, de la Falla Fra J. Rodriguez-Pintor Cortina.
2n Premi
Sergi Pérez Díaz, de Falla Barri Sant Isidre.
1r Premi
María Puig Julio, de la falla Santa Maria Micaela-Martí l'Humà.
Categoria C
3r Premi
Alba Juan Sánchez, de la falla Mercat de Castella.
2n Premi
Francesc Calabuig Montroy, de la falla Sant Antoni.
1r Premi
Sol Prior Estellés, de la falla Veneçuela-Agustí Sales.
Premis XXXI Concurs Literari en Llengua Valenciana
Obres de Teatre Infantils Inèdites
Guanyador
“Mare Natura” de Trini Navarro Vidagany
1er Finaliste
“Romea i Julieto” de Verónica Raga Miquel
2º Finaliste
“L'habitació de Chloe” de Francisco Zarzo Rodriguez
Aproposits Infantils
Guanyador
“Carrusel” de Vicente López Torres
1er Finaliste
“Un mon avorrit” de Verónica Raga Miquel
2º Finaliste
“Operació Lluna de València” de Manuel Andrés Zarapico
PREMIS DEL XXXIV CONCURS INFANTIL DE TEATRE EN LLENGUA VALENCIANA
Millor Muntatge
TERRANOVA
DE LA FALLA L'ELIANA – CID
Millor Obra Inèdita
MENUTS DEUS !
DE LA FALLA DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS
Millor Actor Novell
LUIS GARCÍA VAQUERO
EN EL PAPER DE : HERMES
DE L’OBRA: MENUTS DEUS !
DE LA FALLA: DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS
Millor Actriu Novell
AURORA MARÍ SIURANA
EN EL PAPER DE: AURORA
DE L'OBRA: ATRA DE PRINCESES
DE LA FALLA: SANTA MARÍA MICAELA – MARTÍ L'HUMÁ
Millor Actor de Repartiment
IKER PASCUAL VINAT
EN EL PAPER DE: GEORGE CRONUS
DE L'OBRA: TOT EN UN TIC-TAC
DE LA FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCEL.LÍ
Millor Actriu de Repartiment
RAQUEL GRAMAJE DELGADO
EN EL PAPER DE: MARIETA
DE L'OBRA: IL.LUSIONS
DE LA FALLA VIL.LANOVA DE CASTELLÓ – HORTICULTOR GALÁN
Millor Actor Principal
AARON MACÍAS MARTIN
EN EL PAPER DE: DENÍS
DE L'OBRA: TOT EN UN TIC-TAC
DE LA FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCEL.LÍ
Millor Actriu Principal
IRENE MIR OLBA
EN EL PAPER DE: MELPÒMENE
DE L'OBRA: MENUTS DEUS !
DE LA FALLA DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS
Millor Direcció
HERNAN MIR i PAQUI OLBA
PER L'OBRA: MENUTS DEUS!
DE LA FALLA DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS
MILLOR OBRA
5º Premi
TOT EN UN TIC-TAC
DE LA FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCEL.LÍ
4º Premi
VOLGUTS PARES
DE LA FALLA BARRI DE BETERÓ
3º Premi
TINI, UNA BRUIXETA ESPECIAL
DE LA FALLA QUART EXTRAMURS – VELAZQUEZ
2º Premi
ATRA DE PRINCESES
DE LA FALLA SANTA MARÍA MICAELA – MARTÍ L'HUMÁ
1º Premi
MENUTS DEUS !
DE LA FALLA DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS
Foto: Fotofilmax