• Enlace Slider home mascletás (4)

Junta Central Fallera

Nominacions del concurs de Teatre Faller 2022-2023

Consulta les nominacions del concurs de Teatre Faller 2022-2023

DECLAMACIÓ

CATEGORIA NOM COMISSIÓ

JUVENIL VICTORIA MÍNGUEZ DEL OLMO DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS
JUVENIL SERGI PÉREZ DÍAZ BARRI DE SANT ISIDRE
JUVENIL IDAIRA RAMOS CABALLERO L´ELIANA-EL CID

SÈNIOR MERCEDES BONILLA MUÑOZ OLIVERETA-CERDÀ I RICO
SÈNIOR JUAN PARDO GARCIA FRA J. RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA
SÈNIOR LUCÍA RIBES GÓMEZ PLAÇA D´ESPANYA


LITERARI

CATEGORIA OBRA AUTOR

MICROTEATRE ABERRACIÓ ALEJANDRO GARCÍA I ENCARNA ALVENTOSA
MICROTEATRE ERROR 218 DEL C.E.T. TRINI NAVARRO VIDAGANY
MICROTEATRE PALLASO SUSANA GISBERT GRIFO

APROPOSIT EL METAVERS FALLER HERNÁN MIR SERRANO
APROPOSIT FALLER THINGS XIMO HERNÁNDEZ MARÍN
APROPOSIT REVOLUCIONA´T JUAN CÉSPEDES GARRIDO

TEATRE BLANC SOBRE BLANC AMPARO MARTÍN-VILLALBA BROSETA
TEATRE FEM FOC O FUGIM ANGEL VICENTE VALLS CARSÍ
TEATRE L´ÚLTIM CAS DE VICTORIA SMITH JAVIER DONAT SENDRA


TEATRE

JUVENIL NOM OBRA COMISSIÓ

ACTOR/ACTRIU NOVELL IRENE MORANT MONSALVE LES NITS DE LLUNA PLENA CARRERA MALILLA-ENGINYER J.BENLLOCH
ACTOR/ACTRIU NOVELL ROCÍO MUÑOZ FITO L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
ACTOR/ACTRIU NOVELL NAIRA VELASCO MARTINEZ MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

ACTRIU DE REPARTIMENT EVA CUESTA GADEA L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
ACTRIU DE REPARTIMENT CELIA SANCHIS SALCEDO L´INTERCANVI CADIS-DÉNIA
ACTRIU DE REPARTIMENT NAIRA VELASCO MARTINEZ MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

ACTOR DE REPARTIMENT AARON MACÍAS MARTÍN L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
ACTOR DE REPARTIMENT HUGO NAVAS GARCÍA MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE
ACTOR DE REPARTIMENT ALVARO RICART OLMOS L´INTERCANVI CADIS-DÉNIA

ACTRIU PRINCIPAL LUCIA AJADO VALERO MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE
ACTRIU PRINCIPAL SHEILA AVIÑÓ VILLALOBOS MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE
ACTRIU PRINCIPAL CLAUDIA MARIA LACOMBA EXPÓSITO L´INTERCANVI CADIS-DÉNIA

ACTOR PRINCIPAL SERGIO GARCÍA GARCÍA L´INTERCANVI CADIS-DÉNIA
ACTOR PRINCIPAL IKER PASCUAL VINAT L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
ACTOR PRINCIPAL SERGI PÉREZ DÍAZ MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

DIRECCIÓ SILVIA ATIENZA MORA L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
DIRECCIÓ ROSER DÍAZ GABRIEL MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE
DIRECCIÓ NATALIA DUTOR I KIKE CHISBERT L´INTERCANVI CADIS-DÉNIA

OBRA INÈDITA BARD D´AVON, SONA MILLOR VILANOVA DE CASTELLÓ-HORTICULTOR GALÁN
OBRA INÈDITA A= I+E SAGUNT-SANT ANTONI-PARE URBANO

ESCENOGRAFIA LES NITS DE LLUNA PLENA CARRERA MALILLA-ENGINYER J.BENLLOCH
ESCENOGRAFIA L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
ESCENOGRAFIA MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

MILLOR OBRA A= I+E SAGUNT-SANT ANTONI-PARE URBANO
MILLOR OBRA LES NITS DE LLUNA PLENA CARRERA MALILLA-ENGINYER J.BENLLOCH
MILLOR OBRA L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
MILLOR OBRA L´INTERCANVI CADIS-DÉNIA
MILLOR OBRA MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE


TERCERA NOM OBRA COMISSIÓ

ACTOR/ACTRIU NOVELL VANESSA GISMERO I ORDOÑAEZ 4 MENTIDES PLAÇA DE LA MERCÉ
ACTOR/ACTRIU NOVELL RICARDO HERNÁNDEZ AROCAS QUE VE EL TIO DE CARACAS FERROS-JOAN BAPTISTA PERALES
ACTOR/ACTRIU NOVELL ANDREA MIR OLBA CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

ACTRIU DE REPARTIMENT BLANCA ESTEBAN PASCUAL TRES DR. OLORIZ-ARQUESBISBE FABIÁN I FUERO
ACTRIU DE REPARTIMENT MªCARMEN GIMENO OLMOS 4 MENTIDES PLAÇA DE LA MERCÉ
ACTRIU DE REPARTIMENT NOELIA GUILLEM GRANERO CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

ACTOR DE REPARTIMENT CARLOS BORJA ESTEVAN 4 MENTIDES PLAÇA DE LA MERCÉ
ACTOR DE REPARTIMENT RAFAEL HÉRCULES FERRARO TCX SNOW WHITE REGNE DE VALENCIA-DUC DE CALABRIA
ACTOR DE REPARTIMENT SERGI MORALEDA MARTINEZ SANT PERE CARRERA SAN LUIS-DR. WAKSMAN

ACTRIU PRINCIPAL RAQUEL BAYARRI ALMAENAR TRES DR. OLORIZ-ARQUESBISBE FABIÁN I FUERO
ACTRIU PRINCIPAL ESTHER GASCÓ COLAS EL JOKER MESTRE BELLVER-MARIÀ RIBERA
ACTRIU PRINCIPAL AMPARO PIERA BALLESTEROS TRES DR. OLORIZ-ARQUESBISBE FABIÁN I FUERO

ACTOR PRINCIPAL CARLOS BERMELL MOLMENEU SANT PERE CARRERA SAN LUIS-DR. WAKSMAN
ACTOR PRINCIPAL JAVIER DONAT SENDRA TCX SNOW WHITE REGNE DE VALENCIA-DUC DE CALABRIA
ACTOR PRINCIPAL JAVIER LORAS VILAR TCX SNOW WHITE REGNE DE VALENCIA-DUC DE CALABRIA

DIRECCIÓ LUCÍA ANDRÉS ZARAPICO TCX SNOW WHITE REGNE DE VALENCIA-DUC DE CALABRIA
DIRECCIÓ JAVIER FERNÁNDEZ COSTA TRES DR. OLORIZ-ARQUESBISBE FABIÁN I FUERO
DIRECCIÓ HERNÁN MIR SERRANO I PAQUI OLBA TORRENT CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

ESCENOGRAFIA TRES DR. OLORIZ-ARQUESBISBE FABIÁN I FUERO
ESCENOGRAFIA CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS
ESCENOGRAFIA QUE VE EL TIO DE CARACAS FERROS-JOAN BAPTISTA PERALES

OBRA TRES DR. OLORIZ-ARQUESBISBE FABIÁN I FUERO
OBRA CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS
OBRA EL JOKER MESTRE BELLVER-MARIÀ RIBERA
OBRA 4 MENTIDES PLAÇA DE LA MERCÉ
OBRA TCX SNOW WHITE REGNE DE VALENCIA-DUC DE CALABRIA


SEGONA NOM OBRA COMISSIÓ

ACTOR/ACTRIU NOVELL SANDRA ÁLVAREZ MONZÓ TOC, TOC JERÓNIMA GALÉS-LITÒGRAF PASCUAL I ABAD
ACTOR/ACTRIU NOVELL SAGRARIO LLATAS CARIÑENA QUINA VIDA NORD-DR. ZAMENHOFF
ACTOR/ACTRIU NOVELL PAULA MATAS GAMON EL VERÍ DEL TEATRE ANDRÉS PILES-SALVADOR TUSET

ACTRIU DE REPARTIMENT NATALIA BAUSET CATALA LLITUS FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA
ACTRIU DE REPARTIMENT MARIA DOLORES JOHNSON SASTRE QUINA VIDA NORD-DR. ZAMENHOFF
ACTRIU DE REPARTIMENT MARI LUZ VIDAL GARCÍA EL COMIAT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

ACTOR DE REPARTIMENT JOSÉ CUENCA DURÁN UN PAPER ASIGNAT SEVILLA-DÈNIA
ACTOR DE REPARTIMENT MARIO GASCÓ MARÍN DE REMAT JESÚS-SANT FRANCESC DE BORJA
ACTOR DE REPARTIMENT PABLO LÁZARO HERNANDO TOC, TOC JERÓNIMA GALÉS-LITÒGRAF PASCUAL I ABAD

ACTRIU PRINCIPAL CARLA FERRÚS BAYARRI LLITUS FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA
ACTRIU PRINCIPAL MARÍA NAVARRO DÍAZ LLITUS FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA
ACTRIU PRINCIPAL PILAR ZAHONERO MIRALLES UN PAPER ASIGNAT SEVILLA-DÈNIA

ACTOR PRINCIPAL JAIME ARGENTE SOLÍS COS A COS PINTOR SALVADOR ABRIL-PERIS I VALERO
ACTOR PRINCIPAL DAVID ARMIÑANA PARRA LLITUS FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA
ACTOR PRINCIPAL JORGE ROCHER BENLLOCH UN PAPER ASIGNAT SEVILLA-DÈNIA

DIRECCIÓ AMPARO FELICI GIRBES QUINA VIDA NORD-DR. ZAMENHOFF
DIRECCIÓ LAURA MARTÍNEZ DÍAZ TOC, TOC JERÓNIMA GALÉS-LITÒGRAF PASCUAL I ABAD
DIRECCIÓ JOSÉ SÁIZ MARTÍN LLITUS FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA

OBRA INÈDITA INVISIBLES MANUEL ARNAU-CREU COBERTA
OBRA INÈDITA EL SOPAR MEDIEVAL ESCULTOR GARCIA MAS-PORT DE SANTA MARIA
OBRA INÈDITA EL COMIAT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

ESCENOGRAFIA COS A COS PINTOR SALVADOR ABRIL-PERIS I VALERO
ESCENOGRAFIA QUINA VIDA NORD-DR. ZAMENHOFF
ESCENOGRAFIA TOC, TOC JERÓNIMA GALÉS-LITÒGRAF PASCUAL I ABAD

OBRA COS A COS PINTOR SALVADOR ABRIL-PERIS I VALERO
OBRA LLITUS FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA
OBRA QUINA VIDA NORD-DR. ZAMENHOFF
OBRA TOC, TOC JERÓNIMA GALÉS-LITÒGRAF PASCUAL I ABAD
OBRA UN PAPER ASIGNAT SEVILLA-DÈNIA


PRIMERA NOM OBRA COMISSIÓ

ACTOR/ACTRIU NOVELL FRANCISCO JOSÉ LÓPEZ JIMÉNEZ MORT EN EL NILO ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
ACTOR/ACTRIU NOVELL ARÁNZAZU SAN PEDRO MARTÍN EL FANTASMA DE CANTERVILLE PERIODISTA GIL SUMBIELA-ASSUTZENA
ACTOR/ACTRIU NOVELL JOSÉ SONGEL LÓPEZ MOLT DE SOROLL PER NO RES MARIÀ BENLLIRE-SÉQUIA DE TORMOS

ACTRIU DE REPARTIMENT LAURA BALLESTER MAS 1939 REGNE DE VALENCIA-DUC DE CALABRIA
ACTRIU DE REPARTIMENT MARÍA TERESA DÍAZ HUERTAS AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE
ACTRIU DE REPARTIMENT AMPARO MARTÍN-VILLALBA BROSETA POMELL DE FLORS QUART-PALOMAR

ACTOR DE REPARTIMENT RAÚL CÁMARA MUÑOZ AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE
ACTOR DE REPARTIMENT ANTONIO FAGOAGA BALLESTER QUATRE CORS AMB FRE I MARXA ARRERE PLAÇA DR. COLLADO
ACTOR DE REPARTIMENT EDUARDO GARCIA DUTOR PARLA QUE NO T´ESCOLTE CADIS-DÈNIA

ACTRIU PRINCIPAL MARÍA JOSE BAUSET PERIS MISERY FRA J.RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA
ACTRIU PRINCIPAL INMACULADA GUERRERO BOLINCHES TERÀPIA BORRUL-TÚRIA
ACTRIU PRINCIPAL ÁNGELES HERNÁNDEZ GRACIÀ LA CELESTINA CADIS-MOSSÉN FEMENIA-PUERTO RICO

ACTOR PRINCIPAL ALFREDO FERRANDO DOMÍNGUEZ MISERY FRA J.RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA
ACTOR PRINCIPAL MIGUEL MARCO MESAS QUATRE CORS AMB FRE I MARXA ARRERE PLAÇA DR. COLLADO
ACTOR PRINCIPAL EDUARDO NAVARRO DE TENA M´ESPERARÁS ARXIDUC CARLES-MÚSIC GOMIS

DIRECCIÓ ANTONIO GONZÁLEZ PUENTES AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE
DIRECCIÓ JOSÉ VICENTE MARCO RAMÍREZ QUATRE CORS AMB FRE I MARXA ARRERE PLAÇA DR. COLLADO
DIRECCIÓ IRIA MÁRQUEZ RODRÍGUEZ LES PICARDÍES DE MOLIÈRE GIORGETA-ROIS DE CORELLA

ESCENOGRAFIA AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE
ESCENOGRAFIA LA CELESTINA CADIS-MOSSÉN FEMENIA-PUERTO RICO
ESCENOGRAFIA MISERY FRA J.RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

OBRA 1939 REGNE DE VALENCIA-DUC DE CALABRIA
OBRA AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE
OBRA LES PICARDÍES DE MOLIÈRE GIORGETA-ROIS DE CORELLA
OBRA MISERY FRA J.RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA
OBRA QUATRE CORS AMB FRE I MARXA ARRERE PLAÇA DR. COLLADO

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte