• Enlace Slider home mascletás (6)

Junta Central Fallera

Premis millors ninots de secció 2023

Consulta els premis dels millors ninots de secció de l'Exposició del Ninot 2023

Infantils

Secció Falla Artista

Especial 145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals Artista Mario Pérez Sánchez

Primera 78 Bisbe Amigó-Conca Gonzalo Gabriel Rojas Rodríguez
Segona 28 Cuba-Literat Azorín Gonzalo Gabriel Rojas Rodríguez
Tercera 59 Ares d'Alpont-Castell de Pop Míriam García Sandemetrio
Quarta 232 Pius XI-Fontanars David Ojeda Amorós
Cinquena 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve Xavier Gurrea Belenguer
Sisena 260 Barri de Sant Isidre Marta Póvez López
Setena 10 Oest , Av. Alejandro Rubio
Huitena 183 Illes Canàries-Dama d'Elx Santiago Muñoz Girón
Novena 93 General Llorens Superarte Alicante
Desena 57 Pelai-Matemàtic Marzal Juan Manuel Varó Corbí
Onzena 275 Pouet (Pl.) José Vicente Zurita Abad
Dotzena 324 Poeta García Lorca-Oltà Kuebien Valencia, S.L.U.
Tretzena 360 Ruben Darío-Fra Lluís Colomer Juan Lluch Martí
Catorzena 19 Sant Bult (Pl.) Rubén Arcos Martí
Quinzena 24 Càdis-Literat Azorín Toni Ramos Asensi
Setzena 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria Ferran Madero Candelas
Dissetena 248 Saineter Arniches-Arquitecte Ribes Santiago Parrado Dobón
Dihuitena 8 Murillo-Palomar Sevior & Priol Arts
Dinovena 364 Pius XII-Jaume Roig Santiago Parrado Dobón
Vintena 305 Universitat Vella-Patriarca (Pl.) Fet d´encàrrec
Vint-i-unena 280 Doctor Berenguer Ferrer (Pl.) Joserra Lisarde
Vint-i-dosena 46 Baix-Mesó de Morella Vicente Domínguez Pérez

Grans

Secció Falla Artista

Especial 9 Na Jordana Mario Gual Del Olmo
Primera A 44 Mestre Gozalbo-Comte d'Altea El taller de Algarra
Primera B 78 Bisbe Amigó-Conca Fernando López Cabañero
Segona A 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero Sergio Musoles Ros
Segona B 232 Pius XI-Fontanars Josué Beitia Cardós
Tercera A 15 Bosseria-Tossal Art en Foc
Tercera B 325 Mestre Rodrigo-General Avilés Manuel Martínez Reig
Tercera C 260 Barri de Sant Isidre Vicente Herrando Soler
Quarta A 24 Càdis-Literat Azorín Sacabutxart, SL
Quarta B 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares Javier Rico Catalán
Quarta C 68 Conserva-Berenguer Mallol Iván Martínez Velló
Cinquena A 71 Trinitat-Alboraia Arte Efímero SL
Cinquena B 295 Camí de Montcada-Pintor Jacomart Pepe Sales Marco
Cinquena C 305 Universitat Vella-Patriarca (Pl.) Vicente Julián García Pastor
Sisena A 230 Mossen Josep Cuenca-Pinedo Manuel José Blanco Climent
Sisena B 48 Creu i Mislata Juan Jesús García Pérez
Sisena C 69 Sant Josep Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre Fernando Marzo Dasí
Setena A 344 Polo i Peyrolon-Ciutat de Mula Juan De Juanes
Setena B 257 Músic Espí-Gravador Fabregat Manuel Martínez Reig
Setena C 234 Escalante-Empar Guillén Francisco Gonzalvo Martín
Huitena A 206 Doctor Gómez Ferrer Javier Gómez Morollón
Huitena B 329 Grup de Peixcadors del Perellonet David Martínez Ferrer
Huitena C 36 Guillem de Castro-Triador Celso Sierra Barberá

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte