• Enlace Slider home mascletás (3)

Junta Central Fallera

Programa oficial de Festejos de les Falles de 2022

Programa oficial de Festejos de les Falles de 2022

GENER

Divendres 14
21:00 h. - Gala de la Cultura en el Teatre La Plazeta.

Diumenge 16
18:00 h. - Gala de la Cultura Infantil en el Teatre La Plazeta.

Dissabte 22
19:30 h. - Solemne Exaltació de la Fallera Major de València,
Carmen Martín Carbonell, i la seua Cort d’ Honor en el Palau de Congressos.
En acabar l’ Exaltació hi haurà un espectacle pirotècnic.

Diumenge 23
17:30 h. - Solemne Exaltació de la Fallera Major Infantil de València, Nerea López Maestre, i la seua Cort d’Honor en el Palau de Congressos.
En acabar l’ Exaltació hi haurà un espectacle pirotècnic.

Dilluns 31
10:00 a 14:00h. i de 16:00 a 21:00 h. - Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.
*Els ninots hauran d'ajustar-se a les mesures acordades i que venen sent habituals en exercicis anteriors:
Infantils: 0,40x0,50x0,75 metres.
Majors: 1x1x2,5 metres.

FEBRER

Dimarts 1
10:00 a 14:00h. i de 16:00 a 21:00 h. - Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.
*Els ninots hauran d'ajustar-se a les mesures acordades i que venen sent habituals en exercicis anteriors:
Infantils: 0,40x0,50x0,75 metres.
Majors: 1x1x2,5 metres.

Dijous 3
20:00 h. – XIV Gala de la Pirotècnia en el Palau de l’Exposició.

Divendres 4
19:00 h. - Inauguració de l’Exposició del Ninot.
En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 5
De 10:00 a 13:30 h. – Fira del col·leccionisme faller als jardins de JCF.

Diumenge 6
18:00 h. - Presentació del Llibre Faller en el Museu de les Ciències.

Dissabte 12 MATÍ
09:00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les Falleres Majors Infantils de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius infantils per part de la Fallera Major Infantil de València al Palau de l’Exposició.
09:15 h. – Sectors: Benicalap / Campanar / Patraix / Mislata.
10:30 h. – Sectors: Quatre Carreres / La Creu Coberta / Algirós.
11:45 h. – Sectors: Olivereta / Poblats al Sud / Camins al Grau.
13:00h. – Sectors: Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya.

Dissabte 12 VESPRADA

16.15 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.
16:30 h. – Sector Botànic – La Petxina.
17:15 h. – Sector Poblats al Sud.

18:00 h. – Sector La Creu Coberta.
19:00 h. – Sector Rascanya.

19:45 h. – Sector La Roqueta – Arrancapins.

Diumenge 13 MATÍ
09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.
09:15 h. - Sector Algirós.
10:30 h. - Sector Camins al Grau.
11:30 h. -. Sector Patraix.
12:15 h. – Sector Benimamet – Burjasot – Beniferri.
13:15 h. – Sector Russafa A - Russafa B.

Diumenge 13 VESPRADA
16.15 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.
16:30 h. – Sector Benicalap – Campanar.
17:30 h. – Sector Malva-rosa- Cabanyal - Beteró.
18:15 h. – Sector Olivereta.

19:00 h. – Sector Mislata.
19:45 h. – Sector Quatre Carreres.

Divendres 18
18.00 h. - Gala Infantil de Junta Central Fallera.
Entrega Premis Delegació d'Infantils en el Palau de l'Exposició.

Dissabte 19 MATÍ
09:00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les Falleres Majors Infantils de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius infantils per part de la Fallera Major Infantil de València al Palau de l’Exposició.
09:15 h.- Sectors: Benimàmet-Burjassot-Beniferri / Botànic- La Petxina / Pla de Remei–Gran Via.
10:30 h.- Sectors: La Roqueta-Arrancapins / La Seu –Xerea – Mercat / El Carme.
11:45 h.– Sectors: La Saïdia / Malva-rosa – Cabanyal – Beteró / Pilar – Sant Francesc.

13:00 h.- Sectors: Quart de Poblet – Xirivella / Canyamelar – Grau – Natzaret / Russafa A i B.

Dissabte 19 VESPRADA
16.15 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.
16:30 h. – Sector Quart de Poblet – Xirivella.
17:15 h. – Sector Pilar-Sant Francesc

18:00 h.– Sector La Seu – La Xerea – El Mercat.
18:45 h. –Sector Saïdia.

19:45 h. – Sector Pla Del Remei – Gran Via.

Diumenge 20 MATÍ
09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.
09:15 h. – Sector Pla del Real - Benimaclet.
10:15 h. – Sector Canyamelar – Grau – Natzaret.
12:00 h. – Sector El Carme.

13:00 h. – Sector Jesús.

Divendres 25
21:00 h. - Gala Fallera en Fira València.

Diumenge 27
06:30 h. – Pregària de les Falleres Majors de València i les seues Corts d'Honor a Santa Bàrbara a l’Església de Sant Joan de l’Hospital.
07:15 h. – “Despertà” Infantil.
07:30 h. – “Macrodespertà”.
Impulsada per la Falla Corona.
Finalitzarà a la Plaça del Ajuntament amb un terratrèmol espectacular.
A continuació, s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants.
12:00 h. - Entrada de Bandes de Música.

14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
19:00 h.– “Crida” a les Torres dels Serrans.
En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic.

MARÇ

Dimarts 1
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dimecres 2
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dijous 3
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Divendres 4
12:00 h. – Visita a la Central de la Policia Local de València de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dissabte 5
11:00 h. - Visita de la Fallera Major Infantil de València i la seua Cort d’Honor al Parc de Bombers de la Avinguda de la Plata.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:00 h. - Gala de l’Esport de JCF al Teatre La Plazeta.


Diumenge 6
10:00 h. Concurs del Cant de l’Estoreta, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre i patrocinat per JCF.
11:00 h. - Gala Juvenil de JCF al teatre La Plazeta.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

17:30 h. – “Cavalcada del Ninot.
Amb el següent itinerari: Eixida de la Glorieta, carrer de la Pau, Sant Vicent, Plaça de l'Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer Xàtiva. Tancarà la Cavalcada l'entrada de les primeres peces de la Falla Municipal 'Protegeix allò que estimes'.
Al finalitzar hi haurà una “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dilluns 7
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dimarts 8
11:00 h. - Visita de la Fallera Major de València i la seua Cort d’Honor al parc de Bombers de l'Avinguda de la Plata per a la celebració de la festivitat del seu patró.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dimecres 9
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dijous 10
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
18:00 h. - Homenatge de les Forces Armades a les FFMMV i CCHH.

Divendres 11
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dissabte 12
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
00:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Diumenge 13
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dilluns 14
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:00 h. - Cloenda de l’Exposició del Ninot Infantil.

17:30 h. - Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat Infantil” de 2022.
17:45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20:00 h.

Dimarts 15
08:00 h. - “Plantà” de totes les fallas infantils.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:00 h. - Cloenda de l’Exposició del Ninot.
17:30 h. - Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” de 2022
17:45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20:00 h.

00:00 h. – L’Albà de les Falles en tota la ciutat.
Tradició recuperada en 2016 gràcies a la Falla Na Jornada i a la Junta Central Fallera, amb espectacle pirotècnic a la Plaça del Ajuntament.

Dimecres 16
08:00 h. - “Plantà”de totes las falles.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
16:30 h. – Entrega Premis Infantils.
En la tribuna instal·lada a l’Ajuntamient per al repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, cavalcada del Ninot i llibrets de falla infantils.
00:00 h. – Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

Dijous 17
09:30 h. - Entrega de Premis.
En la tribuna instal·lada a l’Ajuntamient per al repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com dels concursos de carrers il·luminats, presentacions i de llibrets de falla.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
15:30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.

OFRENA – RECORREGUT 1
15:30 h.: Russafa B.
16:15 h.: Pla del Reial – Benimaclet.
18:00 h.: Canyamelar – Grao – Natzaret.
19:00 h.: La Xerea.

19:30 h.: Rascanya
21:00 h.: Camins al Grau.
22:30 h.: Russafa A.

OFRENA- RECORREGUT 2
15:30 h.: Mislata.
16:45 h.: La Creu Coberta.
18:00 h.: El Pilar-Sant Francesc.
19:00 h: Patraix.

20:15 h.: La Seu – El Mercat.
20:45 h.: Botànic – La Petxina.
21:45 h.: Quart de Poblet – Xirivella.

22:15 h.: Jesús.
23:30 h.: Cases Regionals.
23:35 h.: Juntes Locals.
23:40 h.: Falla de la Fallera Major Infantil de València, Nerea López Maestre, Falla Enginyer Josep Sirera-Pius IX.
23:45 h.: Comitiva Oficial delegacions de Múrcia, Castelló i Alacant.
23:50 h.: Últimes cinc Falleres Majors Infantils de València.

23:55 h.: Fallera Major Infantil de València, Nerea López Maestre i la seua Cort d'Honor. Acompanyades pels components de JCF i Banda Municipal de València.
01:00 h.: Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

Divendres 18
10:30 h. - Homenatge al poeta Maximilià Thous, en el seu monument, situat a l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous.
Amb la col·laboració de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao – Maximilià Thous.
12:00 h. - Homenatge al Mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument a l’Avinguda del Regne de València.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

15:30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.
OFRENA – RECORREGUT
15:30 h.: Benimamet- Burjassot - Beniferri
17:15 h.: Malvarrosa – Cabanyal - Beteró
18:30 h.: Algirós

19:30 h.: Poblats Al Sud
20:30 h.: Quatre Carreres
22:00 h.: Pla del Remei – Gran Via
OFRENA – RECORREGUT 2
15:30 h.: La Roqueta – Arrancapins
17:00 h.: Olivereta

18:45 h.: La Saïdia
20:15 h.: El Carme
21:00 h.: Benicalap
22:15 h.: Campanar
23:30 h.: Cases Regionals.
00:40 h.: Entitats convidades.
00:50 h.: Falla de la Fallera Major de València, Carmen Martín Carbonell, Falla Poeta Alberola-Totana.
00:55 h.: Comitiva Oficial delegacions de Múrcia, Castelló i Alacant.
01:00h.: Últimes cinc Falleres Majors de València.

01:05 h.: Fallera Major de València, Carmen Martín Carbonell, i la seua Cort d'Honor. Acompanyades pels components de JCF i Banda Municipal de València.
01:30 h.:“NIT DEL FOC” Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

Dissabte 19
11.00 h. - Ofrena de flors de les Falleres Majors de València i Corts d’Honor davant la imatge del Patriarca al Pont de Sant Josep.
Amb la col·laboració de la Falla Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero.
12:00 h. - Missa solemne en honor de Sant Josep a la Seo de València, oficiada per l’Arquebisbe de València, Antonio Cañizares, i oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters. Amb l’assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
18:00 h. - Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del Carrer de Russafa fins a la Plaça de la Porta la Mar.
20:00 h. - “Cremà”de les falles infantils.
20:30 h. – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.
21:00 h. – “Cremà” de la falla infantil de la Plaça de l’Ajuntament.
22:00 h. – “Cremà” de totes las falles de València.

22:30 h. – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.
23:00h. – “Cremà”de la falla de la Plaça de l’Ajuntament.

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte