• Enlace Slider home mascletás

Junta Central Fallera

Nominacions del concurs de Teatre Faller 2021-2022

Estes són les nominacions del concurs de Teatre Faller 2021-2022

Esta vesprada s'ha celebrat, en el Teatre Flumen, l’acte de lectura de nominacions del concurs de Teatre Faller 2021-2022, en el qual s'han donat a conéixer els noms de les persones candidates a ser premiades amb els tradicionals 'saragüells' en les respectives Gales de la Cultura de la pròxima setmana.

Als actes de lectura de nominacions celebrats esta vesprada ha assistit el president de Junta Central Fallera, Carlos Galiana, juntament amb la vicepresidenta 2ª i encarregada de l’àrea de Cultura, Amparo Sospedra.

Estes són les persones nominades:

CATEGORIA INFANTIL

MILLOR ACTRIU NOVELL

a: Valeria Gíl Bon
en el paper de: Ventafocs de l´obra: Una história diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

a: Valeria Fernández Sala
en el paper de: Barreter de l´obra: Una história diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

a: Iara Gimeno Ruiz
en el paper de: Heidi de l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Lluis Colomer


MILLOR ACTOR NOVELL

a: Jesús Castillo García
en el paper de: Olaf de l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Lluis Colomer

a: Hugo Gurrea Villarreal
en el paper de: Hugo de l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

a: Marc Domínguez Vinat
en el paper de: Model de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

MILLOR ACTRIU MENUDA

a: Sofía Artal Palop
en el paper de: Escriptora de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: Ainhoa Gimeno Ruíz
en el paper de: Rapunzel de l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Lluis Colomer

a: Valeria Alcántara Climent
en el paper de: Raboleria de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí


MILLOR ACTOR MENUT

a: Lucas Mondaray Marín
en el paper de: Xiquet de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: Jesús Castillo García
en el paper de: Olaf de l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Lluis Colomer

a: Gorka Pascual Vinat
en el paper de: Inventor de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí


MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

a: Carlota Pons Pascual
en el paper de: Reina de cors de l´obra: Una história diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

a: Irene Quiles López
en el paper de: Irene de l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

a: Ana Galdón Alvarez
en el paper de: Alfombra mágica de l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Lluis Colomer


MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

a:Joan García Úbeda
en el paper de: Joan de l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La pobla de Farnals

a: Luís García Vaquero
en el paper de: Luís de l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La pobla de Farnals

a: Gorka Pascual Vinat
en el paper de: Inventor de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

a: Carla Vila Aleixandre
en el paper de: Modista de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: Nerea Roldán Torres
en el paper de: Ballarina de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: Julia Claver Cifre
en el paper de: Alicia de l´obra: Terratremol
de la falla: Quart-Palomar

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

a: Alex Pérez Mihai
en el paper de: Alex, Domador de Puces de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: Josep Gíl Bon
en el paper de: Peter Pan de l´obra: Una hitória diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

a: Carlos Ara Hervás
en el paper de: Bibliotecari de l´obra: Terratremol
de la falla: Quart-Palomar

MILLOR DIRECCIÓ

a: Kike Navarro Atienza
per l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a:David Gíl Sánchez
per l´obra: Una história diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

a: Hernán Mir Serrano i Paqui Olba Torrent
per l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals


MILLOR MUNTATGE

obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

obra: Una história diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

MILLOR OBRA INÈDITA

a l´obra: Terratremol
de la falla: Quart-Palomar

a l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

a l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Lluís Colomer


MILLOR OBRA

a l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

a l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Lluís Colomer

a l´obra: Terratremol
de la falla: Quart-Palomar

a l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a l´obra: Una história diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

CATEGORIA JOVE

MILLOR ACTRIU O ACTOR NOVELL

a: Noelia Guillem Granero
en el paper de: Merche de l´obra: Divorciades, evangèliques i vegetarianes
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals


a: Sergi Pérez Díaz
en el paper de: A4 de l´obra: Volguts pares
de la falla: Barri de Sant Isidre

a: Sergio García García
en el paper de: Juli Cesar de l´obra: Juli Cesar
de la falla:Cádiz-Denia

MILLOR ACTRIU JOVE DE REPARTIMENT

a: Noelia Guillen Granero
en el paper de: Merche de l´obra: Divorciades, evangèliques i vegetarianes
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

a: Carla Moret Viana
en el paper de: A3 de l´obra: Volguts pares
de la falla: Barri de Sant Isidre

a: Lucía Ajado Valero
en el paper de: A1 de l´obra: Volguts pares
de la falla: Barri de Sant Isidre

MILLOR ACTOR JOVE DE REPARTIMENT

a: Marcos Burgos Ibáñez
en el paper de: Marit de l´obra: Live
de la falla:Sagint-Sant Antoni-Pare Urbá

a: Sergio García García
en el paper de: Juli Cesar de l´obra: Juli Cesar
de la falla: Cádiz-Dénia

a: Sergi Pérez Díaz
en el paper de: A4 de l´obra: Volguts pares
de la falla: Barri de Sant Isidre


MILLOR ACTRIU JOVE

a: Eva Cuesta Gadea
en el paper de: Lola Briones de l´obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: Claudia Lacomba Expósito
en el paper de: Marc Antoni de l´obra: Juli Cesar
de la falla: Cádiz-Dénia

a: Nuria Adraos González
en el paper de: Ana María Aguirre de l´obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

MILLOR ACTOR JOVE

a: José Ricardo Saiz López
en el paper de: Cris de l´obra: La cambra
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

a: Daniel Saiz López
en el paper de: Will de l´obra: La cambra
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

a:
en el paper de: de l´obra:
de la falla:

MILLOR DIRECCIÓ

a: Silvia Atienza Mora
per l´obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: M.ª. Luisa Milian López
per l´obra: Live
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

a: José saiz Martin
per l´obra: La cambra
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

MILLOR MUNTATGE

obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

obra: La cambra
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

obra: Juli Cesar
de la falla: Cádiz-Dénia

MILLOR OBRA INÈDITA

obra: Live
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

MILLOR OBRA

a l´obra: Live
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

a l´obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a l´obra: La cambra
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

a l´obra: Juli Cesar
de la falla: Cádiz-Dénia

a l´obra: Volguts pares
de la falla: Barri de Sant Isidre

CATEGORIA PRIMERA

MILLOR ACTRIU O ACTOR NOVELL
a:Iker Pascual Vinat
en el paper de: Manolin de l´obra: História d´una escala
de la falla:Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: Guillem Lisarde Sepúlveda
en el paper de: Guardia de l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla:Arxiduc Carles-Músic Gomis

a: Jordi Sanluis Santisteban
en el paper de: Antifol D´efeso de l´obra: La comèdia dels embolics
de la falla: Cádiz-Dénia


MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
a: Paquita Revert Asensi
en el paper de: Luciana/Narrador 2 de l´obra: La comèdia dels embolics
de la falla: Cádiz-Dénia

a: Laura Ballester Más
en el paper de: Gwendolyn Fairfax de l´obra: L´importància d´anomenar-se Ernest
de la falla: Regne de Valencia-Duc de Calabria

a:Arantxa Múñoz Vega
en el paper de: Paca de l´obra: História d´una escala
de la falla:Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
a: Vicente García Paton
en el paper de: Rei Berenguer de l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla: Arxiduc Carles-Músic Gomis

a: José Albero Luján
en el paper de: Dona 2 de l´obra: Homes
de la falla:Borrull-Turia

a:Javier Donat Sendra
en el paper de: Jack de l´obra: L´importància d´anomenar-se Ernest
de la falla: Regne de Valencia-Duc de Calabria


MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
a: Ángela Freire Berenguer
en el paper de: Reína Margarita de l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla:Arxiduc Carles-Músic Gomis

a:Ángeles Hernández Gracia
en el paper de: Herlena de l´obra:Juicio a una zorra
de la falla: Cádiz-Mossen Femenía-Puerto Rico

a: María José Bauset Peris
en el paper de: Senyora de Boluda de l´obra: Pels Pèls
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

MILLOR ACTOR PRINCIPAL
a:Javier Santes Alpuente
en el paper de: Dona 1 de l´obra: Homes
de la falla: Borrull-Turia

a: Kike Navarro Atienza
en el paper de: Ferrán de l´obra: História d´una escala
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

a: Juan Céspedes Garrido
en el paper de: Reina María de l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla: Arxiduc Carles-Músic Gomis

MILLOR DIRECCIÓ
a: Rafael Soler Sherpa
per l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla: Arxiduc Carles-Músic Gomis

a: Jaime López Bronchud i Manuel López
per l´obra: Juicio a una zorra
de la falla: Cádiz-Mossen Femenía-Puerto Rico

a: Salvador Ferriol Morales-Alcayde
per l´obra: L´importància d´anomenar-se Ernest
de la falla: Regne de Valencia-Duc de Calabria


MILLOR MUNTATGE
obra: L´importància d´anomenar-se Ernest
de la falla: Regne de Valencia-Duc de Calabria


obra: Juicio a una zorra
de la falla: Cádiz-Mossen Femenía-Puerto Rico

obra: El rei és mort 2.0
de la falla: Arxiduc Carles-Músic Gomis

MILLOR OBRA
a l´obra: L´importància d´anomenar-se Ernest
de la falla: Regne de Valencia-Duc de Calabria

a l´obra: História d´una escala
de la falla:Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí


a l´obra: Juicio a una zorra
de la falla: Cádiz-Mossen Femenía-Puerto Rico

a l´obra: Pels Pèls
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

a l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla: Arxiduc Carles-Músic Gomis

CATEGORIA SEGONA

MILLOR ACTRIU O ACTOR NOVELL

a: Mª. Angeles Mora Picón
en el paper de: Bernarda de l´obra: La crida
de la falla: Periodista Gíl Sumbiela-Assutzena

a:Lidia Berlanga González
en el paper de: Susana Romero de l´obra: La crida
de la falla: Periodista Gíl Sumbiela-Assutzena

a:Jesús Rech Risueño
en el paper de: Uganda de l´obra: Els últims suïcides
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

a:Paula Cabo Agulló
en el paper de: Cristina de l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

a: Elena de la Asunción Bonet
en el paper de: Elena, Clara, Blancaneu, Lorena de l´obra: Besos
de la falla: Pintor Salvador Abril-Peris i Valero

a: Paula Marco Pujol
en el paper de: Paula de l´obra: Money-Money
de la falla:Santa María Micaela-Martí L´humá

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

a: José Manuel Ferrando Barberá
en el paper de: Adolfo de l´obra: Nelo Bacora a Nova York
de la falla: Plaça del Doctor Collado

a: José Emilio Julio Riesco
en el paper de: José de l´obra: Money-Money
de la falla:Santa María Micaela-Martí L´humá

a: Fernando Seguí Melero
en el paper de: Elías de l´obra: Réquiem
de la falla: Marià Benlliure-Sèquia de Tormos


MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

a: Sonia Ramada Dolz
en el paper de: Celia de l´obra: Réquiem
de la falla: Marià Benlliure-Sèquia de Tormos

a: Sara Soler Mallans
en el paper de: Susana de l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

a: Noelia Sacristán Escalada
en el paper de: Petronila de l´obra: Nelo Bacora a Nova York
de la falla: Plaça del Doctor Collado

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

a: Miguel Marco Mesas
en el paper de: Rata de l´obra: Nelo Bacora a Nova York
de la falla:Plaça del Doctor Collado

a: Antonio Fagoaga Ballester
en el paper de: Nelo Bacora de l´obra: Nelo Bacora a Nova York
de la falla: Plaça del Doctor Collado

a:Jaime Argente Solís
en el paper de: Jaime, Raúl, Ramón de l´obra: Besos
de la falla: Pintor Salvador Abril-Peris i Valero

MILLOR DIRECCIÓ

a:Iván Arbildua
per l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

a: José Vicente Marco Ramírez
per l´obra: Nelo Bacora a Nova York
de la falla: Plaça del Doctor Collado

a: Felix Blanco Montagud
per l´obra: Rèquiem
de la falla: Marià Benlliure-Sèquia de Tormos

MILLOR MUNTATGE

obra: La crida
de la falla: Periodista Gíl Sumbiela-Assutzena

obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

obra: Money-Money
de la falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

MILLOR OBRA INÈDITA

obra: Money-Money
de la falla: Santa María Micaela-Martí L´humá


MILLOR OBRA

a l´obra: Els últims suïcides
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

a l´obra: Rèquiem
de la falla: Marià Benlliure-Sèquia de Tormos

a l´obra: La crida
de la falla: Periodista Gíl Sumbiela-Assutzena

a l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

a l´obra: Nelo Bacora a Nova York
de la falla: Plaça del Doctor Collado

Fotografies: Armando Romero (JCF)

  • image00001
  • image00002
  • image00003
  • image00004
  • image00005
  • image00006
  • image00007
  • image00008
  • image00009
  • image00010
  • image00011
  • image00012
  • image00013
  • image00014
  • image00015
  • image00016
  • image00017
  • image00018
  • image00019
  • image00020
  • image00021
  • image00022
  • image00023
  • image00024
  • image00025
  • image00026
  • image00027
  • image00028
  • image00029
  • image00030
  • image00031
  • image00032
  • image00033
  • image00034
  • image00035
  • image00036
  • image00037
  • image00038
  • image00039
  • image00040
  • image00041

  • image00001
  • image00002
  • image00003
  • image00004
  • image00005
  • image00006
  • image00007
  • image00008
  • image00009
  • image00010
  • image00011
  • image00012
  • image00013
  • image00014
  • image00015
  • image00016
  • image00017
  • image00018
  • image00019
  • image00020
  • image00021
  • image00022
  • image00023
  • image00024
  • image00025
  • image00026
  • image00027
  • image00028
  • image00029
  • image00030
  • image00031
  • image00032
  • image00033
  • image00034
  • image00035
  • image00036
  • image00037
  • image00038
  • image00039
  • image00040
  • image00041
  • image00042
  • image00043
  • image00044
  • image00045
  • image00046
  • image00047
  • image00048
  • image00049
  • image00050
  • image00051
  • image00052
  • image00053
  • image00054
  • image00055
  • image00056
  • image00057
  • image00058
  • image00059
  • image00060
  • image00061
  • image00062
  • image00063
  • image00064
  • image00065
  • image00066
  • image00067
  • image00068
  • image00069
  • image00070
  • image00071
  • image00072
  • image00073
  • image00074
  • image00075
  • image00076
  • image00077
  • image00078
  • image00079
  • image00080
  • image00081
  • image00082
  • image00083
  • image00084

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte