• Enlace Slider home mascletás (7)

Junta Central Fallera

Premis i Saragüells Gala de la Cultura 2022

Estos són els premis i els Saragüells entregats en la Gala de la Cultura de 2022

PRIMERA

Premi Saragüell a la Millor Actriu de Repartiment
a: Arantxa Muñoz Vega
en el paper de: Paca de l´obra: Història d´una escala
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Premi Saragüell al Millor Actor de Repartiment
a: José Albero Luján
en el paper de: Dona 2 de l´obra: Homes
de la falla: Borrull-Turia

Premi Saragüell a la Millor Actriu Principal
a: Ángeles Hernández Gracia
en el paper de: Helena de l´obra: Juicio a una zorra
de la falla: Cádis-Mossén Femenía-Puerto Rico

Premi Saragüell al Millor Actor Principal
a: Juan Céspedes Garrido
en el paper de: Reina María de l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla: Arxiduc Carles-Músic Gomis

Premi Premi Saragüell a la Millor Actor o Actriu Novell
a: Guillem Lisarde Sepúlveda
en el paper de: Guardia de l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla: Arxiduc Carles-Músic Gomis

Premi Saragüell a la Millor Direcció
a: Jaime López Bronchud y Manuel López
en l´obra: Juicio a una zorra
de la falla: Cádis-Mossén Femenía-Puerto Rico

Premi Millor Muntatge:
a l´obra: Juicio a una zorra
de la falla: Cádis-Mossén Femenía-Puerto Rico

Premi Millor Obra:
Quint Premi
a l´obra: Pels Pèls
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

Quart Premi
a l´obra: História d´una escala
de la falla :Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Tercer Premi
a l´obra: La importància d´anomenarse Ernest
de la falla:Regne de Valencia-Duc de Calabria

Segon Premi
a l´obra: El rei és mort 2.0
de la falla: Arxiduc Carles-Músic Gomis

Primer Premi
a l´obra: Juicio a una zorra
de la falla: Cádis-Mossén Femenía-Puerto Rico


SEGONA

Premi Saragüell a la Millor Actriu de Repartiment
a: Paula Cabo Agulló
en el paper de: Cristina de l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

Premi Saragüell al Millor Actor de Repartiment
a: Fernando Seguí Melero
en el paper de: Elías de l´obra: Réquiem
de la falla: Marià Benlliure-Séquia de Tormos

Premi Saragüell a la Millor Actriu Principal
a: Sara Soler Mayans
en el paper de: Susana de l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

Premi Saragüell al Millor Actor Principal
a: Miguel Marco Mesas
en el paper de: Rata de l´obra: Nelo Bacora a Nova York
de la falla: Plaça Doctor Collado

Premi Saragüell a la Millor Actor o Actriu Novell
a: Jesús Rech Risueño
en el paper de: Uganda de l´obra: Els últims suïcides
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

Premi Saragüell a la Millor Direcció
a: Iván Arbildua Fariñas
en l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

Premi Millor obra inédita:
a l´obra: Money money
de la falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

Premi Millor Muntatge:
a l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella

Premi Millor Obra:

Quint Premi
a l´obra: La crida
de la falla: Periodista Gíl Sumbiela- Assutzena

Quart Premi
a l´obra: Els últims suïcides
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

Tercer Premi
a l´obra: Nelo Bacora a Nova York
de la falla: Plaça Doctor Collado

Segon Premi
a l´obra: Réquiem
de la falla: Marià Benlliure-Séquia de Tormos

Primer Premi
a l´obra: On clavem al mort
de la falla: Giorgeta-Roís de Corella


JOVE

Premi Saragüell a la Millor Actriu Jove de Repartiment
a: Noelia Guillen Granero
en el paper de: Merche de l´obra: Divorciades, evangèliques i vegetarianes
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Premi Saragüell al Millor Actor Jove de Repartiment
a: Sergi Pérez Díaz
en el paper de: A4 de l´obra: Volguts pares
de la falla: Barri de Sant Isidre

Premi Saragüell a la Millor Actriu Jove
a: Nuria Adraos González
en el paper de: Ana María Aguirre de l´obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Premi Saragüell al Millor Actor Jove
a: José Ricardo Saíz López
en el paper de: Cris de l´obra: La cambra
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

Premi Premi Saragüell a la Millor Actor o Actriu Novell
a: Sergio García García
en el paper de: Juli Cesar de l´obra: Juli Cesar
de la falla: Cádis-Denia

Premi Saragüell a la Millor Direcció
a: Silvia Atienza Mora
en l´obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Premi Millor Obra Inèdita
a l´obra: Live
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

Premi Millor Muntatge
a l´obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Premi Millor Obra:
Quint Premi
a l´obra: Volguts pares
de la falla: Barri Sant Isidre

Quart Premi
a l´obra: Juli Cesar
de la falla: Cádis-Denia

Tercer Premi
a l´obra: Live
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

Segon Premi
a l´obra: La cambra
de la falla: Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

Primer Premi
a l´obra: El florit pensil
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

II CONCURS D’AUDIOVISUALS TEMÀTICA GENERAL

Millor actor:
Raúl Marco Puchol
Audiovisual: “Co-habitant.”
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

Millor actriu:
Paula Marco Puchol
Audiovisual: “Co-habitant.”
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

Millor direcció:
Macarena Izquierdo Gutierrez
Carlos J. García
Audiovisual: “ Regalets”
Falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Millor guió original:
Raúl Marco Puchol
Audiovisual: “Co-habitant.”
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

Millor audiovisual

1er. Premio
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá
Audiovisual: “Co-habitant.”

2nd. Premio
Falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals
Audiovisual: “ Regalets”

3er. Premio
Falla: Cádiz-Denia
Audiovisual: “ Juli Cesar “

II CONCURS D’AUDIOVISUALS TEMÀTICA FALLERA

Millor actor:
José Vicente Marco Albert
Audiovisual: “Investigació en equip.”
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

Millor actriu:
Maribel Puchol Marchuet
Audiovisual: “Investigació en equip.”
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

Millor direcció:
Raúl Marco Puchol
Audiovisual: “Investigació en equip”
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

Millor guió original:
Raúl Marco Puchol
Audiovisual: “ Investigació en equip ”
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá

Millor audiovisual

1er. Premi
Falla: Santa María Micaela-Martí L´humá
Audiovisual: “ Investigació en equip ”

2nd. Premi
Falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals
Audiovisual: “ La casa… quin paper ”

3er. Premi
Falla: Cádiz-Denia
Audiovisual: “ La meua falla en un fil ”

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte