• Enlace Slider home mascletás (8)

Junta Central Fallera

Premis i Saragüells Gala de la Cultura Infantil 2022

Estos són els premis i els Saragüells entregats en la Gala de la Cultura Infantil de 2022

SARAGÜELLS TEATRE INFANTIL

INFANTI

Premi Saragüell a la Millor Actriu de Repartiment
a: Irene Quiles López
en el paper de: Irene de l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La pobla de Farnals

Premi Saragüell al Millor Actor de Repartiment
a: Luis García Vaquero
en el paper de: Luis de l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Premi Saragüell a la Millor Actriu Principal
a: Nerea Roldán Torres
en el paper de: Ballarina de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Premi Saragüell al Millor Actor Principal
a: Alex Pérez Mihai
en el paper de: Alex, domador de puses de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Premi Premi Saragüell a la Millor Actriu Novell
a: Valeria Gil Bon
en el paper de: Ventafocs de l´obra: Una historia diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoní-Pare Urbá

Premi Saragüell al Millor Actor Novell
a: Hugo Gurrea Villarreal
en el paper de: Hugo de l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Premi Premi Saragüell a la Millor Actriu Menuda
a: Ainhoa Gimeno Ruíz
en el paper de: Rapunzel de l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Luis Colomer

Premi Premi Saragüell al Millor Actor Menut
a: Gorka Pascual Vinat
en el paper de: Interventor de l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-sant Marcel.lí

Premi Saragüell a la Millor Direcció
a: Hernán Mir Serrano i Paqui Olba Torrent
en l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Premi a la Millor Obra Inédita
a l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Premi al Millor Muntatge
a l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Premi Millor Obra

Quint Premi
a l´obra: Terratrémol
de la falla: Quart-Palomar

Quart Premi
a l´obra: Bona nit
de la falla: Rubén Dario-Fra Lluís Colomer

Tercer Premi
a l´obra: Una história diferent
de la falla: Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

Segon premi
a l´obra: Tal com vullgues
de la falla: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Primer Premi
a l´obra: On line
de la falla: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

XXVI Concurs de declamació infantil en llengua valenciana

CATEGORIA A

Primer Premi
David Hervás de Labaig,
de la falla Pintor Salvador Abril-Peris i Valero

Segon Premi
Emma Llop Chicote,
de la falla Plaça del Arbre

Tercer Premi
Francisco José Galmes Medina,
de la falla Barri de Sant Isidre

Premi a la poesia inèdita
Daniel Esteve i Giner,
per la poesia “ No deuria de parlar”

CATEGORIA B

Primer Premi
Carla Estornell de la Viña,
de la falla Trinitat-Alboraia

Segon Premi
Marta Loro González,
de la falla Plaça del Arbre

Tercer Premi
Martina Ruipérez Navarro,
de la falla Barri de Sant Isidre

Premi a la poesia inèdita
Andrés Cambronero Sanchis,
per la poesia “ Un bri de paraules”

CATEGORIA C

Primer Premi
Carla Vidal Navarro,
de la falla Venezuela-Agustí Sales

Segon Premi
Luis García Vaquero,
de la falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Tercer Premi
Carme Salut Calabuig Montroy,
de la falla Sant Antoni

Premi a la poesia inèdita
Andrés Cambronero Sanchis,
per la poesía “Prou”

PREMI EXTRAORDINÀRI
Jaume Navarro Cantero,
de la falla Avda. Ecuador-Alcalde Gurrea

XXVI Concurs de declamació juvenil en llengua valenciana

Primer Premi
Luna Soria Vera,
de la falla Venezuela-Agustí Sales

Segon Premi
Laura López Lozano,
de la falla L´Eliana-Cid

Tercer Premi
Sergi Pérez Díaz,
de la falla Barri de Sant Isidre


VI Concurs de declamació senior en llengua valenciana

Primer Premi

Sol Prior Estellés,

de la falla Venezuela-Agustí Sales

Segon Premi

Alberto Castellanos Gil,

de la falla Mercat Central

Tercer Premi

Baucis Mitjanas Beteta,

de la falla Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina


Premi a la poesía inèdita

Albert Mitjanas Fábregas,

per la poesía “Il-lusió complida”


XXXVI CONCURS LITERARI D'OBRES DE TEATRE INÈDITES EN LLENGUA VALENCIANA

Obra guanyadora

Obra: Tinc Por
Autor: Javier Donat Sendra


1º Finalista

Obra: Els ciprers
Autors: Alejandro García i Vaño,
Encarnita Alventosa i Carro


2º Finalista

Obra: La intermediaria
Autora: Trini Navarro Vidagany


2º Finalista

Obra: Diana Caçadora
Autora: Amparo Martín-Villalba Broseta

XXXVI CONCURS LITERARI D'OBRES DE TEATRE INÈDITES INFANTILS EN LLENGUA VALENCIANA

Obra guanyadora:

Obra: Menys conte en els contes
Autora: Trini Navarro Vidagany

1º Finalista

Obra: Cavallets
Autora: Alicia Ríos del Valle

XXXVI CONCURS LITERARI D'APROPÒSITS INÈDITS, EN LLENGUA VALENCIANA

Obra guanyadora:

Obra: El sonriure de la mort
Autor: Juan Céspedes Garrido

1º Finalista

Obra: Fallerers sense fronteres
Autora: Susana Gisbert Grifo

2º Finalista

Obra:La flor de l´ilusió
Autor: Juan Antonio Navarro Bonanad

XXXVI CONCURS LITERARI D'APROPÒSITS INFANTILS INÈDITS EN LLENGUA VALENCIANA

Obra guanyadora

Obra: Un palau per una reina
Autora: Alicia Rios del Valle

1º Finalista

Obra: M.A.R.S
Autor: juan Céspedes Garrido

2º Finalista

Obra: L´herencia
Autora: Susana Gisbert Grifo

VI CONCURS MICROTEATRE EN LLENGUA VALENCIANA

Obra guanyadora

Obra: Jiffy (Un instant)
Autors: Alejandro García i Vaño,
Encarnita Alventosa i Carro

1º Finalista

Obra: Al teu costat
Autora: Vanesa Gradolí Bea
Falles 2022

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h