La cultura fallera infantil es posa de gala
Junta Central Fallera celebra la Gala de la Cultura Infantil
Este dissabte, Junta Central Fallera ha celebrat la gran Gala de la Cultura infantil, en la qual s'han lliurat els premis del Concurs Literari, de Declamació, Sabudets Fallers i Teatre infantil. L'acte, celebrat a La Rambleta, ha comptat amb l'assistència de la Fallera Major Infantil de València, Carla García, la Cort d'Honor Infantil i el president de Junta Central Fallera, Carlos Galiana.
Concurs Literari
CATEGORIA D’OBRES DE TEATRE INEDITES
2º Finalista
Obra: “Aspectes d’Itaca”
Autor: Salvador Ferriol Morales-Alcayde
1º Finalista
Obra: “L'insondable destí de lady escàndol”
Autor: Salvador Ferriol Morales-Alcayde
Obra guanyadora
Obra: “Serà el vi…”
Autora: Amparo Martí-Villlalba Broseta
CATEGORIA D’OBRES DE TEATRE INEDITES INFANTILS
2º Finalista
Obra: “Juguem?”
Autor: Francisco Zarzo Rodíguez
1º Finalista
Obra: “On line”
Autor: Hernán Mir Serrano
Obra guanyadora
Obra: “Topp-Topp”
Autora: Trini Navarro Vidagany
CONCURS LITERARI D'APROPÒSITS INÈDITS
2º Finalista
Obra: “Fallera millor”
Autora: Susana Gisbert Grifo
1º Finalista
Obra: “Somnis”
Autor: Juan Antonio Navarro Bonanad
Obra guanyadora
Obra: “Fer o no fer”
Autor: Francisco Zarzo Rodíguez
CONCURS LITERARI D'APROPÒSITS INÈDITS INFANTIL
2º Finalista
Obra: “Bocatorta”
Autora: Susana Gisbert Gri
1º Finalista
Obra: “Coses de majors”
Autor: Marcos E. Soriano Soriano
Obra guanyadora
Obra: “A la vora de la platja”
Autora: Alicia Rios del Valle
V CONCURS MICROTEATRE
2º Finalista
Obra: “Història d’un somni”
Autora: Amparo Martin-Villalba Broseta
1º Finalista
Obra: “La casa….quin paper!!!”
Autor: Marcos E. Soriano Soriano
Obra guanyadora
Obra: “El Casting”
Autora: Trini Navarro Vidagany
CONCURS DE DECLAMACIÓ INFANTIL
CATEGORÍA A
Tercer Premi
Daniel del Campo Cañaveral, de la falla Barrio San Isidro
Segon Premi
Martina Ruipérez Navarro, de la falla Barrio San Isidro
Primer Premi
Mireia Navarro Cantero, de la falla Ecuador-Avda Alcalde Gurrea
Premi a la poesía inèdita
Andrés Cambronero Sanchis, de la falla Duc de Gaeta-Puebla de Farnals, per la poesía “Ser faller és la millor extraescolar”
CATEGORIA B
Tercer Premi
Daniel Miñana Llopis, de la falla Pintor Salvador Abril-Av. Peris i Valero
Segon Premi
Enrique Navarro García, de la falla Barrio San Isidro
Primer Premi
Blanca García Guijarro, de la falla Olivereta-Cerdá i Rico
Premi a la poesia inèdita
Eva Guijarro González, de la falla Olivereta-Cerdá i Rico per la poesía “La iaia María”
CATEGORIA C
Tercer Premi
Luis García Vaquero, de la falla Duque de Gaeta-Puebla de Farnals
Segon Premi
Sergi Pérez Díaz, de la falla Barrio San Isidro
Primer Premi
Carlota Pons Pascual, de la falla Sagunto-San Antonio-P. Urbano
Premi a la poesia inèdita
Andrés Cambronero Sanchis, de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals per la poesía “La sorpresa”
PREMI EXTRAORDINÀRI
Jaume Navarro Cantero, de la falla Ecuador-Avda. Alcalde Gurrea
CONCURS DE DECLAMACIÓ JUVENIL
Tercer Premi
Laura López Lozano, de la falla la Eliana Cid
Segon Premi
Yaiza Ramos Caballero, de la falla La Eliana-Cid
Primer Premi
Luna Soria Vera, de la falla Venezuela-Agustín Sales
CONCURS DE DECLAMACIÓ SENIOR
Tercer Premi
Alberto Mitjanas Fábregas, de la falla Frai J.Rodríguez – Pintor Cortina
Segon Premi
Alba Ferrándiz Bajo, de la falla Duque de Gaeta-Puebla de Farnals
Primer Premi
Sol Prior Estellés, de la falla Venezuela-Agustín Sales
Premi a la poesía inèdita
Andrés Cambronero Sanchis, de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals per la poesía “Sonatina a l'Albufera”
PREMIS SABUDETS
Tercer premi del concurs Sabudets Fallers per a la comissió fallera Exposició-Misser Mascó, format per Álvaro Fondeur González, Elena Ribera Boigues, Carlota Magraner Tormo i Rocío Hernández Vélez.
Segon premi del concurs Sabudets Fallers per a la comissió fallera Plaça de la Reina-Pau-Sant Vicent, format per Irene Regidor Porcar, Miguel del Río Giménez, Carlos Hervás Sempere, i Pau Carbonell Ghoshe
Primer premi del concurs Sabudets Fallers per a la comissió fallera Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals, format pels germans Luis i Laura Lucía García Vaquero, Borja García Úbeda i Victoria Mínguez del Olmo.
LLIURAMENT DELS BANDERINS DE RECONEIXEMENT A L'ESFORÇ FET PER LES FALLES QUE ES VAN INSCRIURE AL CONCUNRS DE TEATRE I NO POGUEREN ACTUAR EN PLENA PANDÈMIA
Falla Duc de Gaeta-la Pobla de Farnals
Falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí
Falla Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina
Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel-lí
Fotografies: Armando Romero (JCF)