• Enlace Slider home mascletás (6)

Junta Central Fallera

Programa de Festejos de les Falles 2023

Consulta el programa de Festejos de les Falles 2023

GENER

Divendres 27
22:00 h. - Solemne Exaltació de la Fallera Major de València,
Laura Mengó Hernández, i la seua Cort d’ Honor en el Palau de Congressos.

En acabar l’ Exaltació hi haurà un espectacle pirotècnic.

Dissabte 28
17:30 h. - Solemne Exaltació de la Fallera Major Infantil de València, Paula Nieto Medina, i la seua Cort d’ Honor en el Palau de Congressos.

En acabar l’ Exaltació hi haurà un espectacle pirotècnic.

Dilluns 30
10:00 a 14:00h. i de 16:00 a 21:00 h. - Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.

*Els ninots hauran d'ajustar-se a les mesures acordades i que venen sent habituals en exercicis anteriors:
Infantils: 0,40x0,50x0,75 metres. Majors: 1x1x2,5 metres.

Dimarts 31
10:00 a 14:00h. i de 16:00 a 21:00 h. - Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.

*Els ninots hauran d'ajustar-se a les mesures acordades i que venen sent habituals en exercicis anteriors:
Infantils: 0,40x0,50x0,75 metres. Majors: 1x1x2,5 metres.

FEBRER

Dijous 2
20:00 h. – XVII Gala de la Pirotècnia en el Palau de l’Exposició.

Divendres 3
19:00 h. - Inauguració de l’Exposició del Ninot.
En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 4
De 10:00 a 13:30 h. – Fira del col·leccionisme faller en el Museu de les Ciències.

Divendres 10
19.30 h. - Presentació del Llibre Faller en el Museu de les Ciències.


Dissabte 11 MATÍ

09:00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i els representants infantils de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius infantils per part de la Fallera Major Infantil de València al Palau de l’Exposició.

09:15 h. – Sectors: Benimamet-Burjassot-Beniferri/ Benicalap-Campanar/ Olivereta.
10:30 h. – Sectors: Camins al Grau/ Malva-rosa-Cabanyal-Beteró/ Algirós. Quatre Carreres / La Creu Coberta/
11:45 h. – Sectors: Jesús / Rascanya/ La Creu Coberta.
13:00h. – Sectors: Patraix / El Carme/ Pla del Reial Benimaclet

Dissabte 11 VESPRADA

16.15 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.

16:30 h. – Sector Malva-rosa-Cabanyal-Beteró.
17:15 h. – Sector Jesús.
18:00 h. – Sector La Creu Coberta.
19:00 h. – Sector El Carme.
19:45 h. – Sector Mislata.

Diumenge 12 MATÍ

09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.

09:15 h. - Sector Pla del Reial-Benimaclet.
10:30 h. - Sector Benimamet – Burjasot – Beniferri.
11:30 h. -. Sector Algirós.
12:15 h. – Sector Russafa A - Russafa B.
13:15 h. – Sector Patraix.

Diumenge 12 VESPRADA

16.15 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.

16:30 h. – Sector Zaidia.
17:30 h. – Sector Quatre Carreres.
18:30 h. – Sector La Seu-La Xerea-El Mercat.
19:00 h. – Sector Poblats al Sud.
19:45 h. – Sector Benicalap – Campanar.

Divendres 17

18.00 h. - Gala Infantil de Junta Central Fallera.
Entrega Premis Delegació d'Infantils en el Teatre La Plazeta.

21:00 h. - Gala de la Cultura en el Teatre Principal.

Dissabte 18 MATÍ

11:00 h. - Gala Juvenil de JCF al Teatre La Plazeta.

09:00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i representants infantils de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius infantils per part de la Fallera Major Infantil de València al Palau de l’Exposició.

09:15 h.- Sectors: Pla de Remei–Gran Via/ Quart de Poblet – Xirivella / La Saïdia.
10:30 h.- Sectors: Russafa A i Russafa B/ La Roqueta-Arrancapins / Mislata.
11:45 h.– Sectors: Poblats al Sud/ La Seu –Xerea – Mercat/ El Pilar – Sant Francesc.
12.45h. - Sectors Botànic- La Petxina / Canyamelar – Grau – Natzaret / Quatre Carreres

Dissabte 18 VESPRADA

16.15 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.

16:30 h.– Sector Pla de Remei-Gran Vía.
17:15 h. – Sector Botánic-La Petxina.
18:00 h. –Sector Canyamelar-Grau-Nazaret.
18:45 h. – Sector La Roqueta-Arrancapins.

18:00 h. - Gala de la Cultura Infantil en el Teatre Principal

Diumenge 19 MATÍ
09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants amb Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.

09:15 h. – Sector Quart de Poblet-Xirivella.
10:00h. – Sector Olivereta.
11:00 h. – Sector Camins al Grau.
12:00 h. – Sector El Pilar-Sant Francesc.
12:45 h. – Sector Rascanya

Diumenge 19 VESPRADA

17:00h. - Gala de l'Esport de JCF en Escuelas Profesionales Sant Josep-Jesuïtes.

Divendres 24
21:00 h. - Gala Fallera en Fira València.

Diumenge 26
06:30 h. – Pregària de les Falleres Majors de València i les seues Corts d'Honor a Santa Bàrbara a l’Església de Sant Joan de l’Hospital.

07:15 h. – “Despertà” Infantil.

07:30 h. – “Macrodespertà”. Impulsada per la Falla Corona.
Finalitzarà a la Plaça del Ajuntament amb un terratrèmol espectacular. A continuació, s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants.

12:00 h. - Entrada de Bandes de Música.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

19:00 h.– “Crida” a les Torres dels Serrans.
En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic.

MARÇ

Dimecres 1
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Diýous 2
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Divendres 3
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Diissabte 4
10.30 h. - Visita de la Fallera Major Infantil de València i la seua Cort d’Honor al Parc de Bombers de la Avinguda de la Plata.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:30 h. – Cavalcada del Ninot.
Amb el següent itinerari: Eixida de la Glorieta, carrer de la Pau, Sant Vicent, Plaça
de l'Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer Xàtiva. Tancarà la Cavalcada l'entrada de les primeres peces de la Falla Municipal 'Cardioversió Valenciana'.

Al finalitzar hi haurà una “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Diumenge 5
10:00 h. Concurs del Cant de l’Estoreta, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre i patrocinat per JCF.

14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dilluns 6
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dimarts 7

11:00 h. – Visita a la Central de la Policia Local de València de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.

14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dimecres 8

10:30 h. - Visita de la Fallera Major de València i la seua Cort d’Honor al parc de Bombers de l'Avinguda de la Plata per a la celebració de la festivitat del seu patró.

14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Diýous 9
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

18:00 h. - Homenatge de les Forces Armades a les FFMMV i CCHH.

Divendres 10
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dissabte 11
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
00:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Diumenge 12
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dilluns 13
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Dimarts 14
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:00 h. - Cloenda de l’Exposició del Ninot Infantil.
17:30 h. - Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat Infantil” de 2023.

17:45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20:00 h.

Dimecres 15
09:00 h. - “Plantà” de totes les fallas infantils.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:00 h. - Cloenda de l’Exposició del Ninot.
17:30 h. - Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” de 2023
17:45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20:00 h.
00:00 h. – L’Albà de les Falles en tota la ciutat.
Tradició recuperada en 2016 gràcies a la Falla Na Jornada i a la Junta Central Fallera, amb espectacle pirotècnic a la Plaça del Ajuntament.

Dijous 16
08:00 h. - “Plantà”de totes las falles.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
16:30 h. – Entrega Premis Infantils.
En la tribuna instal·lada a l’Ajuntamient per al repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, cavalcada del Ninot i llibrets de falla infantils.

00:00 h. – Castell de focs artificials.

Divendres 17
09:30 h. - Entrega de Premis.
En la tribuna instal·lada a l’Ajuntamient per al repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com dels concursos de carrers il·luminats, presentacions i llibrets de falla.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
15:30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.
OFRENA – CARRER LA PAU
15:30 h.: Malvarrosa – Cabanyal - Beteró
16:45 h.: Algirós
17:45 h: Poblats Al Sud
19:00 h.: Quatre Carreres
20:30 h.: Pla del Remei – Gran Via
22:00 h.: Benimamet- Burjassot -Beniferri.

OFRENA – CARRER SANT VICENT
15:30 h.: Olivereta
17:15 h.: La Saïdia
18:45 h.: El Carme
19.30 h: Benicalap
20:45 h.: Campanar
21:45 h.: La Roqueta-Arrancapins

23:30 h.: Cases Regionals.
23:35 h.: Juntes Locals.
23:40 h.: Falla de la Fallera Major Infantil de València, Paula Nieto Medina, Falla Azcárraga-Ferran el Catòlic.
23:45 h.: Comitiva Oficial delegacions de Burgos, Múrcia, Castelló i Alacant. 
23:50 h.: Últimes cinc Falleres Majors Infantils de València.
23:55 h.: Fallera Major Infantil de València, Paula Nieto Medina i la seua Cort d'Honor. Acompanyades pels components de JCF i la Banda Municipal de València.

01:00 h.: Castell de focs artificials

Dissabte 18
10:30 h. - Homenatge al poeta Maximilià Thous, en el seu monument, situat a l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous.
Amb la col·laboració de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao – Maximilià Thous.
12:00 h. - Homenatge al Mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument a l’Avinguda del Regne de València.
14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
15:30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.

OFRENA – CARRER LA PAU
15:30 h.: Pla del Reial – Benimaclet.
17:15h.: Canyamelar – Grau – Natzaret.
18:15h.: La Xerea.
18:45 h.: Rascanya.
20:15h.: Camins al Grau.
22:00 h.: Russafa A.
23:00 h.: Russafa B.

OFRENA – CARRER SAN VICENT
15:30 h.: La Creu Coberta.
16:45h.: El Pilar-Sant Francesc.
17:45h: Patraix.
19:00 h.: La Seu– El Mercat.
19:30h.: Botànic – La Petxina.
20:30 h.: Quart de Poblet –Xirivella.
22:00 h.: Jesús.
23:15h.: Mislata.
00:30 h.: Cases Regionals.
00:40 h.: Entitats convidades.
00:50 h.: Falla de la Fallera Major de València, Laura Mengó Hernández, Falla Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana 'L'Antiga de Campanar'.
00:55 h.: Comitiva Oficial delegacions de Burgos, Múrcia, Castelló i Alacant.
01:00h.: Últimes cinc Falleres Majors de València.
01:05 h.: Fallera Major de València, Laura Mengó Hernández, i la seua Cort d'Honor. Acompanyades pels components de JCF i Banda Municipal de València.
01:30 h.:“NIT DEL FOC” Castell de focs artificials

Diumenge 19
11.00 h. - Ofrena de flors de les Falleres Majors de València i Corts d’Honor davant la imatge del Patriarca al Pont de Sant Josep.

Amb la col·laboració de la Falla Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero.

12:00 h. - Missa solemne en honor de Sant Josep a la Seo de València, oficiada per l’Arquebisbe de València, Enrique Benavent, i oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters. Amb l’assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.

14:00 h. - “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

18:00 h. - Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del Carrer de Russafa fins a la Plaça de la Porta la Mar.

20:00 h. - “Cremà”de les falles infantils.

20:30 h. – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.

21:00 h. – “Cremà” de la falla infantil de la Plaça de l’Ajuntament.
22:00 h. – “Cremà” de totes las falles de València.
22:30 h. – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.

23:00h. – “Cremà”de la falla de la Plaça de l’Ajuntament.


ESTE PROGRAMA HAURÀ DE SER RATIFICAT PER L'ASSEMBLEA DE PRESIDENTES I PRESIDENTS.

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte