• Enlace Slider home mascletás (8)

Junta Central Fallera

Premis millors ninots de secció 2022

Estos són els millors ninots de secció de l'Exposició del Ninot 2022

Infantils:

Especial: 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal - José Gallego Gallego
1ª: 65 Serrans-Els Furs (Pl.) - David Ojeda Amorós
2ª: 177 Sueca-Literat Azorín - Gonzalo Gabriel Rojas Rodríguez
3ª: 28 Cuba-Literat Azorín - Mario Pérez Sánchez
4ª: 300 Santa Maria Micaela-Martí l'Humà - Rubén Arcos Martí
5ª: 158 Albacete-Marvà - Míriam García Sandemetrio
6ª: 254 Pare Santonja-Cardenal Benlloch - Sergio Guijarro Pastor
7ª: 103 València-Teodor Llorente - Santiago Muñoz Girón
8ª: 221 Llibertat-Teodor Llorente - Xaume Torrent Arenas
9ª: 216 Rubén Vela-Doctor Waksman - Borja Llorens Mata
10ª: 240 Mestre Bellver-Marià Ribera - Fernando Foix Fabregat
11º: 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria - David Ojeda Amorós
12ª: 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa - Mario Pérez Sánchez
13ª: 19 Sant Bult (Pl.) - Enrique Iborra Lobejon
14ª: 341 Carters-Litógraf Pasqual Abad - José Fuster García
15ª: 117 Daroca-Pare Viñas - Santiago Muñoz Girón
16ª: 157 Sant Joan Bosco-Duc de Mandas - Míriam García Sandemetrio
17ª: 312 Sèneca-Poeta Mas i Ros - Paco Giner Artista SL
18ª: 198 Àngel (Pl.) - Fet d ́encàrrec
19ª: 339 Blanqueries - Manolo Rubio Armiñana
20ª: 200 Carcaixent-Compromís de Casp - Alejandro Cano Hernández
21ª: 297 Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera - Isidro Martínez Aparicio
22ª: 134 Vil·lanova de Castelló-Horticultor Galán - La Comissió

Grans:

Especial: 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana - Carlos Carsí García
Primera A. 44 Mestre Gozalbo-Comte d'Altea - Manuel Algarra Salinas
Primera B: 79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà - Josué Beitia Cardós
Segona A.: 232 Pius XI-Fontanars - Josué Beitia Cardós
Segona B: 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero - Sergio Musoles Ros
Tercera A: 161 Regne de València-Ciscar - Sergio Musoles Ros
Tercera B: 54 Joaquim Costa-Borriana - Manuel Algarra Salinas
Tercera C: 144 Progrés-Teatre de la Marina - Francisco Gonzalvo Martín
Quarta A: 26 Ciutat de l'Artista Faller - Baobab Spain Producción
Quarta B. 155 Barraca-Església del Rosari - Lorenzo Fandos Ayoro
Quarta C: 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa - Joaquín Martí Fernández
Cinquena A: 188 Primat Reig-Vinaròs - Vicente Albert García
Cinquena B: 2 Mercat de Russafa - Iván Martínez Velló
Cinquena C: 154 Sant Vicent-Marvà - Josué Beitia Cardós
Sisena A: 350 Tribunal de les Aigües - Alejandro Santaeulalia
Sisena B: 189 Giorgeta-Roís de Corella - Luis Enguídanos Montoro
Sesena C: 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris - Pedro Rodríguez Marín
Setena A: 257 Músic Espí-Gravador Fabregat - Manolo Martínez Reig
Setena B: 218 Ausiàs Marc-Na Rovella - Juan A. Navarro Guijarro
Setena C: 208 Escalante-Marina - Pedro Espadero Colmenar
Huitena A: 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall - Juan Ruiz Recio / Amparo Ordaz Cebal
Huitena B: 206 Doctor Gómez Ferrer - Manolo Martínez Reig
Huitena C: 356 Evarist Bas-Cullera - Isidro Martínez Aparicio

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte