• Enlace Slider home mascletás (2)

Junta Central Fallera

Programa de Festejos de les Falles 2019

Presentat en l'Assemblea General Ordinària de Presidents i Presidentes del 18 de desembre de 2018

 

PROGRAMA DE FESTEJOS- FALLES 2019

GENER

Dissabte 19

21:00 h. - Gala de la Cultura al Palau de Congressos de València.

Diumenge 20

18:00 h. - Gala de la Cultura Infantil al Palau de Congressos de València.

Divendres 25

21:30 h. - Solemne exaltació de la FMV, Marina Civera Moreno, i la seua Cort d'Honor al Palau de la Música. A l'acabar l'exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 26

18:00 h. - Solemne exaltació de la FMIV, Sara Larrazábal Bernal, i la seua Cort d'Honor al Palau de la Música. A l'acabar l'exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dimarts 29 i Dimecres 30

De 10:00 a 14:00 h. i de 16:00 a 21:00 h.

Recepció dels ninots per a l'Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.

Dijous 31

20:00 h. - XII Gala de la Pirotècnia.

 

FEBRER

Divendres 1

19:00 h. - Inauguració de l'Exposició del Ninot en la Ciutat de les Arts i les Ciències. A l'acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 2

12:00 h. - Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries a l´Exposició del Ninot.

Dissabte 9

09:00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l'Exposició.

09:15 h.- Benimàmet-Burjassot-Beniferri / Botànic-La Petxina / Pla de Remei – Gran Via.

10:30 h.- Camins al Grau / Canyamelar – Grau – Natzaret / Russafa A y B.

11:45 h.– La Saïdia / Malva-rosa – Cabanyal – Beteró / Pilar – Sant Francesc.

13:00 h.- La Roqueta / La Seu –Xerea – Mercat / El Carme

15:45 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició.

16:00 h. - sector Olivereta.

16:45 h. – sector Quatre Carreres.

17:45 h. – sector Jesús.

18:45 h. – sector El Carme

19:00 h. – sector Patraix 

Diumenge 10

09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició.

09:15 h. – sector Russafa A – Russafa B

10:15 h. – sector Canyamelar – Grau – Natzaret.

11:30 h. – sector Malva-rosa – Cabanyal - Beteró.

12:30 h. – sector Camins al Grau.

13:30 h. – sector Mislata.

15:45 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició.

16:00 h. – sector La Creu Coberta.

17:00 h. – sector La Seu – La Xerea – El Mercat.

18:00 h. – sector Zaïdia.

19:00 h. - sector Algiros.

19:30 h. – sector Quart de Poblet - Xirivella 

Divendres 15

18:00 h. - Gala Infantil, entrega de Premis Delegacions d'Infantils i Joventut, i Esports al Palau de l'Exposició.

Dissabte 16

09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMIV. i les FF.MM.II. de les comissions al Palau de l'Exposició.

09:15 h. – Quatre Carreres / La Creu Coberta / Algirós.

10:30 h. – Olivereta / Poblats al sud / Quart de Poblet – Xirivella.

11:45 h. – Benicalap – Campanar / Patraix / Mislata.

13:00 h. – Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya.

15:45 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions al Palau de l'Exposició i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. al Palau de l'Exposició.

16:00 h. – sector Benicalap – Campanar.

17:00 h. – sector Pilar Sant Francesc.

18:00 h. – sector Benimàmet – Burjassot - Beniferri

19:00 h. – sector Pla del Real - Benimaclet.

Diumenge 17

09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició.

09:15 h. - sector Pla del Remei – Gran Via.

10:30 h. – sector La Roqueta – Arrancapins.

11:30 h. – sector Rascanya.

12:30 h. – sector Poblats al Sud.

13:30 h. – sector Botànic – La Petxina. 

Divendres 22

21.00 h. - Gran Gala Fallera al pavelló 5 de la Fira de València. 

Dissabte 23

ECOVIDRIO, premi a la falla que haja reciclat més vidre. 

Diumenge 24

07:00 h. - Pregària a Santa Bàrbara en l'Església de Sant Joan de l'Hospital 07:20 h. - Despertà Infantil.

07:30 h. – Macrodespertà, i a l´acabar, final amb un terratrémol espectacular; a continuació s'oferirà un desdejuni faller a tots els participants.

12:00 h. - Entrada de Bandes de Música.

14:00 h. - Mascletà a la plaça de l'Ajuntament de València.

20.00 h. - Crida a les Torres dels Serrans; a l´acabar efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic.

 

MARÇ

Divendres 1

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

Dissabte 2

11:00 h. - En el parc de Bombers de l'Av. de la Plata celebració de la festivitat del patró del cos amb la visita de la FMIV i C.H.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

17:00 h. - Cavalcada del Ninot per l'itinerari següent: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l'Ajuntament, Marqués de Sotelo i final en el carrer de Xàtiva, tancant la Cavalcada l'entrada de les primeres peces de la falla municipal.

00:00 h. – Mascletà de colors en la plaça de l'Ajuntament de València.

Diumenge 3

10:00 - h. Concurs del “Cant de l´Estoreta”, organitzat per la Falla Plaça de l'Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera.

14.00 h. Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

18:30 h. Gran Gala de l'Esport en l'Auditori Reina Sofia

Dilluns 4

14:00 h. – “Mascletà”en la plaça de l'Ajuntament de València.

Dimarts 5

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

Dimecres 6

12:00 h. - En l'esplanada de la Plaça de Bous, inaguració de la XX edició de FOTUR. La Gran Orxatada i Taronjada Fallera 2019.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

Dijous 7

11:00 h. – Visita de la FMV i CH, al parc de bombers de l'Avinguda de La Plata

12:00 h. - En l'esplanada de la Plaça de Bous, XX edició de FOTUR. la Gran Orxatada i Taronjada Fallera 2019.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

18:00 h. - Homenatge de les Forces Armades a les FF.MM.V. 

Divendres 8

12:00 h. - Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes d'“Antigor”.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

Dissabte 9

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

00:00 h. – Mascletà nocturna en la plaça de l'Ajuntament de València.

Diumenge 10

12:00 h. - Concert de la Banda Municipal de València amb l'estrena dels pasdobles de les FF.MM. de València en el Palau de la Música.

14:.00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

18:00 h. - Cavalcada del Patrimoni organitzada per l'Excm. Ajuntament, eixida des de La Llotja, Maria Cristina i Ajuntament. 

Dilluns 11

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

Dimarts 12

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

Dimecres 13

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

Dijous 14

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l´Ajuntament de València.

17:00 h. - Clausura de l'Exposició del Ninot Infantil.

17:30 h. - Lectura veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” infantil del 2019.

17:45 h. - Arreplegada dels ninots infantils per les comissions en la exposició del Ninot, en la Ciutat de les Arts i les Ciències

Divendres 15

09:00 h. – Plantà de totes les falles infantils.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

17:00 h. - Clausura de l'Exposició del Ninot.

17:30 h. - Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” del 2019.

17:45 h. - Arreplegada dels ninots per part de les comissions en la exposició del Ninot, en la Ciutat de les Arts i les Ciències

00:00 h. - L´albà de les falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic en la Plaça de l'Ajuntament. 

Dissabte 16

08:00 h. – Plantà de totes les falles.

14:00 h. – Mascletà en la Pza. de l'Ajuntament de València.

16:30 h. - En la tribuna instal·lada davant de l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla.

00:00 h. - Castell de focs artificials al passeig de l'Albereda. 

Diumenge 17

09:00 h. - En la tribuna instal·lada davant de l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers il·luminats, presentacions i de llibret de falla.

14:00 hores – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de Valéncia.

OFRENA - CARRER DE SANT VICENT

15:30 h.: Quart de Poblet – Xirivella                             

17:00 h.: Jesús                       

18:15 h.: Mislata            

19:30 h.: La Creu Coberta                                             

20:45 h.: El Pilar – Sant Francesc                                           

21:45 h.: Patraix                     

23:00 h.: La Seu – El Mercat

23:30 h.: Botànic – La Petxina

00:30 h.: Cases Regionals

00:40 h.: Juntes Locals

00:50 h.: Falla José Mª Bayarri – Els Isidres

00:55 h.: Comitiva Oficial: MU., CS., A. i últimes 5 FFMMIV

01:00 h.: FMIV i C.H., JCF. i Banda Municipal

OFRENA - CARRER DE LA PAU

15:30 h.: Camins al Grau

17:15 h.: Russafa A

18:15 h.: Russafa B

19:00 h.: Pla del Reial - Benimaclet

20:45 h.: Canyamelar – Grao - Nazaret

21:45 h.: La Xerea

22:15 h.: Rascanya

01:00 h.: Castell de focs artificials en el passeig de l'Albereda.

Dilluns 18

10:30 h. - Homenatge al poeta Maximilià Thous, en el seu monument, situat en l'encreuament dels carrers de Sagunt i Maximiliano Thous, amb la col·laboració de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao - Maximilià Thous.

12:00 h. - Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument de l'avinguda del Regne de València.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

OFRENA- CARRER SANT VICENT

15:30 h.: Benicalap         

16:45 h.: Campanar        

17:45 h.: La Roqueta - Arrancapins    

19:15 h.: Olivereta

21:00 h.: La Saïdia

22:30 h.: El Carme

23:15 h.: Cases Regionals

23:25 h.: Entitats Invitades

00:35 h.: Falla Barri de Sant Josep

00:40 h.: Comitiva Oficial: BU, MU, CS, A, i ultimes 5 FFMMV

00:45 h.: FMV i CH, JCF i Banda Municipal  

OFRENA - CARRER DE LA PAU

15:30 h.: Quatre Carreres.      

17:00 h.: Pla del Remei – Gran Via.     

18:15 h.: Benimàmet- Burjassot – Beniferri.

20:00 h.: Malva-rosa – Cabanyal – Beteró.

21:15 h.: Algirós.

22:15 h.: Poblats al Sud.          

01:30 h.: Gran NIT DEL FOC. Castell de focs artificials en el passeig de l'Albereda.

Dimarts 19

11.00 h. - En el pont de Sant Josep, les FF.MM.V. i les seues CC.HH., faran una ofrena de flors davant de la imatge del Patriarca. A l'acabar l'acte, Mascletà patrocinada per la Falla Doctor Olóriz.

12:00 h. - Missa solemne en honor de Sant Josep en la Seu de València, oficiada per l'arquebisbe de València, Emcia. Revma. Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l'assistència de les FF.MM.V. i les seues CC.HH.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València.

19:00 h. - Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta de la Mar.

22:00 h. – Cremà de les falles infantils.

22:30 h. – Cremà de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

23:00 h. – Cremà de la falla infantil de la plaça de l'Ajuntament de València.

00:00 h. - Cremà de totes les falles de València.

00:30 h. – Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

01:00 h. – Cremà de la falla de la Plaça de l´Ajuntament de València.

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte