• Enlace Slider home mascletás (8)

Junta Central Fallera

Nominaciones del XLV Concurso de Teatro en Lengua Valenciana

Estas son las nominaciones de las categorías de Promoción, Juvenil y Principal del Concurso de Teatro de JCF

 

CATEGORIA PROMOCIÓ

 

MILLOR MUNTATGE

 

OBRA: “SORPRESA”

DE LA FALLA: STA. MARÍA MICAELA-MARTÍ L'HUMÁ

 

OBRA: “ELS AMICS D'OLIVIA”

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

OBRA: “LA MARE DELS PEIXOS”

DE LA FALLA: PALLETER-ERUDIT ORELLANA

 

MILLOR OBRA INÉDITA

A L’OBRA: “L'ESCENA DEL CRIM”

DE LA FALLA: DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

 

A L’OBRA: “SORPRESA”

DE LA FALLA: STA. MARÍA MICAELA-MARTÍ L'HUMÁ

 

A L’OBRA: “ELS GENDRES DE FINA”

DE LA FALLA: MANUEL ARNAU-LA CREU COBERTA

 

MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL

 

A:  VICENTE JOSE CASASUS RODRIGUEZ 

EN EL PAPER DE:    FERNANDO  

DE L’OBRA: “EL MÉTODE GRÖNHOLM”        

DE LA FALLA: TOMASOS-CARLES CERVERA

 

A: CAROL LORCA PALAU  

EN EL PAPER DE:  MAGIE  

DE L’OBRA:  “ELS AMICS D'OLIVIA”      

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A:   MAYTE DIAZ HUERTAS

EN EL PAPER DE:  OLIVIA     

DE L’OBRA:  “ELS AMICS D'OLIVIA”         

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

A: NACHO GUMBAO DEL FRESNO  

EN EL PAPER DE: GUSTAVO          

DE L’OBRA: “L'ART D'APARENÇAR“       

DE LA FALLA: DALT-SANT TOMÁS

 

A: TONY GONZALEZ PUENTES

EN EL PAPER DE: BRYAN             

DE L’OBRA: “ELS AMICS D'OLIVIA”        

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE 

 

A:  ANTONIO FAGOAGA BALLESTER 

EN EL PAPER DE:  TONO  

DE L’OBRA: “FINS QUE LA MORT ENS SEPARE”       

DE LA FALLA: PLAÇA DEL DR. COLLADO                         

 

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

A:  YAIZA JULIO PUCHOL

EN EL PAPER DE: SOR PRIMICIA    

DE L’OBRA: “SORPRESA”        

DE LA FALLA: STA. MARIA MICAELA-MARTÍ L'HUMÁ

 

A: CAROL LORCA PALAU  

EN EL PAPER DE:  MAGIE 

DE L’OBRA:  “ELS AMICS D'OLIVIA”      

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A: LAURA SANSIMÓN GÓMEZ

EN EL PAPER DE:  CAROL    

DE L’OBRA:    “ELS AMICS D'OLIVIA”       

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

RAUL CÁMARA MUÑOZ              

EN EL PAPER DE:  ANDREW 

DE L’OBRA:    “ELS AMICS D'OLIVIA”       

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A: IVAN SERNA ALAPONT

EN EL PAPER DE:  PEPIN 

DE L’OBRA: “MALAÏT SIGUES”

DE LA FALLA: JOSEP SOTO MICÓ-SINDIC MOCHOLÍ

 

A:  RAFAEL JUAN SIMARRO LUCAS

EN EL PAPER DE: ANDRES 

DE L’OBRA: “L'ART D'APARENÇAR“

DE LA FALLA: DALT-SANT TOMÁS

 

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

A:   MAYTE DIAZ HUERTAS

EN EL PAPER DE:  OLIVIA 

DE L’OBRA:  “ELS AMICS D'OLIVIA”         

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A: Mª DOLORES GARRIDO GARRES

EN EL PAPER DE:  FINA  

DE L’OBRA:  “ELS GENDRES DE FINA”       

DE LA FALLA: MANUEL ARNAU-LA CREU COBERTA

 

A: ELISABETH ROCHER ALMENAR

EN EL PAPER DE: REME

DE L’OBRA:  “CANCÚN”       

DE LA FALLA: DR. DOMÈNEC OROZCO-BAILÉN

 

MILLOR DIRECCIÓ

A: MARIO GUMBAO BARBERÁ

EN L’OBRA: “L'ART D'APARENÇAR”

DE LA FALLA: DALT-SANT TOMÁS

 

A: PAKO ALBERT PASTOR

EN L’0BRA: “CANCÚN”

DE LA FALLA: DR. DOMÈNEC OROZCO-BAILEN

 

A: TONI GONZALEZ PUENTES

EN L’0BRA: “ELS AMICS D'OLIVIA”

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

MILLOR OBRA

A L’OBRA: “SORPRESA”

DE LA FALLA: STA. MARÍA MICAELA-MARTÍ L'HUMÁ

 

A L’OBRA:“L'ESCENA DEL CRIM”

DE LA FALLA: DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

 

A L’OBRA:“ELS AMICS D'OLIVIA”

DE LA FALLA: BARRI DE SANT ISIDRE

 

A L’OBRA:“L'ART D'APARENÇAR”

DE LA FALLA: DALT-SANT TOMÁS

 

A L’OBRA: “EL MÈTODE GRÖNHOLM”

DE LA FALLA: TOMASOS-CARLES CERVERA

CATEGORIA JUVENIL

MILLOR MUNTATGE

 

OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

OBRA: “LA VIE EN ROSE”

DE LA FALLA: CÁDIS-DÈNIA

 

OBRA: “BURUNDANGA”       

DE LA FALLA: ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL.LÍ      

 

MILLOR OBRA INÉDITA

Es queda desert per falta de participació

 

MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL

 

A:  SOFÍA FRANCÉS SANCHIS 

EN EL PAPER DE:  SOFÍA 

DE L’OBRA:  “LA VIE EN ROSE”       

DE LA FALLA: CÀDIS-DÈNIA

 

A: ALEJANDRO CEREZO TOMÁS  

EN EL PAPER DE: TEMPTACIÓ 

DE L’OBRA: “TEMPTACIONS”        

DE LA FALLA: CRA. SANT LLUIS- DR.WASKMAN

 

A: CÈLIA SANCHIS SALCEDO 

EN EL PAPER DE: CÈLIA  

DE L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”         

DE LA FALLA: CÀDIS-DÈNIA

 

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

A: JAVIER LORAS VILAR  

EN EL PAPER DE: FISCAL/BISBE   

DE L’OBRA:  “REVOLUCIÓ”       

DE LA FALLA: AV.REGNE DE VALÈNCIA-DUC DE CALÀBRIA

 

A: DIEGO SANCHO IBÁÑEZ  

EN EL PAPER DE: CHERONI    

DE L’OBRA: “PER LA FAM D'HERETAR”        

DE LA FALLA: JUST I VILAR-MERCAT DEL CABANYAL

 

A: DAVID ARMIÑANA PARRA   

EN EL PAPER DE: IGNASI    

DE L’OBRA:  “L'EDAT DE LA IRA”       

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

A: CLAUDIA M. LACOMBA ESPÓSITO                                                                 

EN EL PAPER DE: CLAUDIA/XIC 1  

DE L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”       

DE LA FALLA: CÀDIS-DÈNIA

 

A: MARIA NAVARRO DÍAZ                                                                 

EN EL PAPER DE: BRENDA 

DE L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”       

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

A: SONIA NOYA HERNANDEZ                                                                

EN EL PAPER DE: TERESA   

DE L’OBRA: “MIRACLE EN EL CONVENT DE SANTA MARÍA JUANA"        

DE LA FALLA: JESÚS-SANT FRANCESC DE BORJA       

 

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

A:  DAVID LÓPEZ MARTÍNEZ

EN EL PAPER DE: D   

DE L’OBRA: “SWIMING POOL”

DE LA FALLA: RUBÉN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER

 

A:  JOSE RICARDO SÁIZ LÓPEZ

EN EL PAPER DE:  MARCOS  

DE L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

A:  ADRIÁN NICOLAU ALBERT

EN EL PAPER DE:   RAUL    

DE L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

A: ALICIA CHISBERT TOMÁS                                                                 

EN EL PAPER DE: ALICIA 

DE L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”       

DE LA FALLA: CÀDIS-DÈNIA

 

A: ARANTXA PUERTA GÓMEZ

EN EL PAPER DE: BERTA

DE L’OBRA:  “BURUNDANGA”       

DE LA FALLA: ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL.LÍ

 

A:  ELISA RUIZ HERNÁNDEZ

EN EL PAPER DE: A    

DE L’OBRA: “SWIMING POOL”

DE LA FALLA: RUBÉN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER

 

MILLOR DIRECCIÓ

A: KIKE CHISBERT CUENCA

EN L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”

DE LA FALLA: CÁDIS-DÈNIA

 

A: GASPAR ZAMORA ALBARRACÍN

EN L’OBRA: SWIMING POOL”

DE LA FALLA: RUBÉN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER

 

A: JOSÉ SÁIZ MARTÍN

EN L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

MILLOR OBRA

A L’OBRA: “BURUNDANGA”       

DE LA FALLA: ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL.LÍ

 

A L’OBRA: “TEMPTACIONS”

DE LA FALLA: CRA. SANT LLUÍS-DR. WASKMAN

 

A L’OBRA: “SWIMING POOL”

DE LA FALLA: RUBÉN DARÍO-FRA LLUIS COLOMER

 

A L’OBRA: “L'EDAT DE LA IRA”

DE LA FALLA: FRA JACINT RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA

 

A L’OBRA: “LA VIE EN ROSE”

DE LA FALLA: CÁDIS-DÈNIA

CATEGORIA PRINCIPAL

MILLOR MUNTATGE

 

A L’OBRA: “Swimming Pool”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

 

A L’OBRA: “La Tendresa”

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

A L’OBRA: “A voltes amb la vida”

DE LA FALLA: Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

 

MILLOR OBRA INÉDITA

DESERT PER FALTA DE PARTICIPACIÓ

 

MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL

 

A: Jorge Rocher Benlloch  

EN EL PAPER DE: Carlos  

DE L’OBRA: “7 anys”      

DE LA FALLA: Sevilla-Dénia

 

A: José Cuenca Durán 

EN EL PAPER DE:  Lluis 

DE L’OBRA: “7 anys”       

DE LA FALLA: Sevilla-Dénia

 

A:  Laura Ramos Puchades 

EN EL PAPER DE: Verónica 

DE L’OBRA: “7 anys”          

DE LA FALLA: Sevilla-Dénia

 

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

A:  Andrés Cambronero Sanchis

EN EL PAPER DE: Antonio 

DE L’OBRA: “Vents de llevant”         

DE LA FALLA: Jesús-Sant Francesc de Borja

 

A: Victor Blanco Montagud  

EN EL PAPER DE:  Aarón   

DE L’OBRA: “Trampa Mortal”       

DE LA FALLA: L'Eliana-Cid

 

A: Jorge López Doménech  

EN EL PAPER DE:  Llenyater Blau 

DE L’OBRA: “La tendresa”         

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

A: Núria Nacher Ortells                                                                 

EN EL PAPER DE:  C      

DE L’OBRA:  “Swimming Pool”      

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

 

A:  Paqui Revert Asensi                                                                

EN EL PAPER DE:  Princesa salmó  

DE L’OBRA: “La tendresa”       

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

A:  Beatriz Giménez Cotaina                                                                

EN EL PAPER DE: Cloti   

DE L’OBRA:”Les entretingudes”        

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calábria

 

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

A:  Keko Alcañiz

EN EL PAPER DE: Carles

DE L’OBRA: “El sopar dels idiotes”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

A: Pedro Navarro Sanmartin

EN EL PAPER DE: Josep   

DE L’OBRA: ”Les entretingudes”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calábria

 

A:  Alfred Ferrando

EN EL PAPER DE: Vicent   

DE L’OBRA: “El sopar dels idiotes”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

A: Yolanda Ros Prats

EN EL PAPER DE:  B 

DE L’OBRA:  “Swimming Pool”       

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

 

A: Lola Soler Piqueres

EN EL PAPER DE:  Mari Carmen 

DE L’OBRA: “A voltes amb la vida”       

DE LA FALLA: Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

 

A: Mª Carmen Gimeno Olmos

EN EL PAPER DE: Toni    

DE L’OBRA: “Llepolía”         

DE LA FALLA: Plaça de la Mercé

 

MILLOR DIRECCIÓ

A: José Saiz Martín

EN L’OBRA: “El sopar dels idiotes”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

A: Rafael Soler Sherpa

EN L’OBRA: “Swimming Pool”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

 

A: Kike Chisbert Cuenca

EN L’OBRA: “La Tendresa”

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

MILLOR OBRA

A L’OBRA: “El sopar dels idiotes”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

A L’OBRA: “7 anys”

DE LA FALLA: Sevilla-Dénia

 

A L’OBRA: “A voltes amb la vida”

DE LA FALLA: Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

 

A L’OBRA: “La Tendresa”

DE LA FALLA: Càdis-Dénia

 

A L’OBRA: “Swimming Pool”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gomis

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Este sitio usa cookies propias y de terceros para facilitar la navegación, contenidos de interés, obtener información estadísticas de uso de nuestros visitantes y ofrecer contenido multimedia integrado.

Si no cambia la configuración de su navegador, usted acepta su uso. Saber más

Acepto